Курси НБУ $ 39.59 € 42.26
Повідомили, коли Україна зможе скористатися ленд-лізом

Фото ілюстративне / 5 Канал.

Повідомили, коли Україна зможе скористатися ленд-лізом

Для цього Україна спочатку повинна вичерпати покет допомоги від Конгресу

Після закінчення фінансування бюджетних програм США з військової підтримки України, Київ зможе звернутися за поставками озброєння по ленд-лізу. 

Про це повідомила посол України у Вашингтоні Оксана Маркарова в інтерв'ю «Голосу Америки», передає УНІАН.

«Позиція Пентагону полягає в тому, що зараз, коли є ці програми фактично грантової, безоплатної передачі нам зброї - фокус буде на них. Фокус Пентагону зараз - максимально швидко знаходити ту зброю, яка нам потрібна, і надавати її нам через ці програми», - пояснила Маркарова.

Вона зазначила, що ленд-ліз - це додатковий інструмент, який Україна почне активніше застосовувати у разі необхідності, коли будуть закінчуватися кошти з інших програм.

Фокус Пентагону зараз - максимально швидко знаходити ту зброю, яка нам потрібна, і надавати її нам через ці програми.

«Тоді буде два варіанти. Або ми в цей момент швидко підключаємо ленд-ліз, або ми звертаємося до Конгресу з додатковими запитами. Точніше, ми звертаємося до адміністрації США, а адміністрація звертається до Конгресу», - додала посол України в Сполучених Штатах.

За її словами, гроші від програми підтримки необхідно використовувати до кінця фіскального року США у вересні. Маркарова не виключає, що вони можуть вичерпатися і до цього.

«Складно сказати, коли закінчаться ці кошти - ми хочемо, щоб нам надавали швидше. Можливо вони закінчаться і раніше - але поки про це складно говорити», - підсумувала посол.

Читайте також: Україна отримає дві батареї ЗРК NASAMS.

Telegram Channel