Курси НБУ $ 39.40 € 41.97
У громаді на Волині лисиці масово крадуть в селян курей

Рудохвістки цуплять птицю з дворів десятками.

Фото ілюстративне.

У громаді на Волині лисиці масово крадуть в селян курей

Від нашестя лисиць потерпіло чи не кожне господарство

Мешканці Сошичненської громади зазнають збитків через зухвалу поведінку рудохвостих. Свійську птицю нахабні хижачки викрадають у них десятками.

Про це пише районна газета Полісся. 

Житель села Нуйно Анатолій Пігулко розповів, лисячі зграї оселилися в лісовій посадці впритул до села. Вони швидко розмножуються, а відтак і харчів потребують більше. Непрохані гості діють не поодинці, вони не бояться ані собак, ані господарів. Посеред білого дня хижачки крадуть кур і волочать їх у зубах до нори. Якщо раніше, зазначає пан Анатолій, популяцію лисиці дещо регулювали мисливці, бо у сезон полювання відстрілювали звіра, адже цінувався його міх, то тепер лиса розвелося аж надто багато, бо його хутро втратило ціннність.

Якщо раніше популяцію лисиці дещо регулювали мисливці, бо у сезон полювання відстрілювали звіра, адже цінувався його міх, то тепер лиса розвелося аж надто багато, бо його хутро втратило ціннність.

«У мене вкрали десятеро курей, а в найближчої сусідки аж двадцять. Від нашестя лисиць потерпіло чи не кожне господарство. Виносять птицю хижаки і в сусідніх селах. За таких умов кури не можуть вільно гуляти на подвір’ї, тримаємо їх лише замкненими у хліві. Якщо ж курник не має фундаменту, хитрі лисиці роблять підкоп і таким чином витягують свою здобич», — розповів пан Анатолій.

Окрім того, що лисиці завдають матеріальних збитків, вони ще й є головними поширювачами збудника сказу.

Читайте також: Волинських хліборобів просять не спалювати стерню (Фото)

Telegram Channel