![Як волинські хіміки-волонтери допомагають військовим](https://volyn.com.ua/content/thumbs/750x500/6/7f/eq6qeg-uixyne7yayoj6hxa22eo7kyyemzf77f6.jpg)
Серед військових є велика потреба у засобах для лікування дерматологічних захворювань.
Як волинські хіміки-волонтери допомагають військовим
Працюють у лабораторії, де створюють понад 40 видів мазей, настоянки, льодяники, щоденно
Працівники і студенти факультету хімії, екології та фармації Волинського національного університету імені Лесі українки виготовляють лікарські засоби, які безплатно передають у лікарні, госпіталі та військовим на фронт. Працюють у лабораторії щоденно.
Про це розповіла Суспільному викладачка та волонтерка Катерина Сметаніна. З її слів, мазі виготовляють за офіційними прописами на лікарські засоби. Користуються фармацевтичним довідником. Додає: у середньому в день волонтери виготовляють до 20 прописів, з яких формують упаковки на замовлення військових.
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/l/fz/zprohp-0x-1-952x535-f6ij3ltpjssydjy3236lnxljnrw4dfzl.jpg)
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/2/qf/t6ricz-0x0-952x536-2l4kfgubkac7k5b5l7eebp2aniwfkqf2.jpg)
Волонтери-хіміки виготовляють понад 40 видів мазей, чотири різновиди настоянки, льодяники для горла та ароматичні подушечки.
Волонтери-хіміки виготовляють понад 40 видів мазей, чотири різновиди настоянки, льодяники для горла та ароматичні подушечки.
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/o/4y/yl5ja6-0x0-952x536-dx6too76qmicwr6o6t3tnmeue5rqo4yo.jpg)
Лікарські рослини у мішках і коробках надсилають з усіх куточків України, – каже Катерина Сметаніна. Використовують багато аптечної сировини, яка має сертифікати. Трави без документів перевіряють.
«У нас є санслужба, яка працює і різного плану агропромисловості, де у них є хімічні лабораторії. Намагаємося отримати сертифікат якості. У першу чергу, що вона є нетоксична, що там немає важких елементів і немає радіаційного забруднення», – говорить волонтерка..
З рослинної сировини роблять спиртові та олійні витяжки. Баночки, в які пакують мазі приносять небайдужі люди.
Серед військових є велика потреба у засобах для лікування дерматологічних захворювань, – каже волонтерка Катерина Сметаніна. З її слів, процес виготовлення мазей, до складу яких входять трави — довготривалий, від півтори до двох годин. Якщо хімічна мазь, то швидше від пів до години часу.
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/r/iv/nszxdm-0x0-1040x585-u3idohccqyfavxb36co4bfqxwzqmpivr.jpg)
Над приготуванням пасти Теймурова від пітливості та грибків працює студентка Анастасія. Каже: зараз таку мазь важко знайти в аптеках. Дівчина приходить волонтерити сюди майже щодня та здобуває практичні вміння.
Читайте також: ««Що таке 20-30 гривень зараз? Це 2-3 пачки «мівіни»» – луцькі волонтери оцінили поміч»
![Telegram Channel](https://volyn.com.ua/src/img/channel.jpg)