Курси НБУ $ 39.59 € 42.26
Змінилися умови оплати комуналки. Кому можна не платити

Комунальні послуги не потрібно оплачувати у двох випадках.

Фото ілюстративне.

Змінилися умови оплати комуналки. Кому можна не платити

За постановою Кабміну, до кінця війни українцям не будуть нараховувати штрафи за несплату комуналки та припиняти постачати послуги у разі боргів

Ті, хто втратив житло, воюють або були вимушені евакуюватися — мають подати заяви, аби платежі більше не нараховували. Інші ж і досі зобов’язані платити, втім з жителів певних населених пунктів стягувати примусово гроші не будуть. Про це повідомляє ВІЛЬНЕ РАДІО, пише agronews.ua.то може не платити за комуналку та як це оформити

Комунальні послуги не потрібно оплачувати у двох випадках: якщо житло зруйноване або його довелося покинути через війну.

Руйнування оселі варто зафіксувати, звернувшись із заявою до будь-якого ЦНАПу, нотаріуса або через «Дію». Після цього органи місцевого самоврядування мають створити спеціальну комісію, яка огляне житло та сформує акт. На підставі документа власник оселі може претендувати на компенсацію від держави, а факт припинення надання комунальних послуг зафіксують офіційно.

Припинити надання комунальних послуг, а, відповідно, й нарахування оплати за них, можуть і люди, які мусили покинути свої оселі. Як роз’яснюють у Міністерстві розвитку громад та територій, це можна зробити, якщо людина не проживає у будинку або квартирі понад 30 днів.

Припинити надання комунальних послуг, а, відповідно, й нарахування оплати за них, можуть і люди, які мусили покинути свої оселі. Як роз’яснюють у Міністерстві розвитку громад та територій, це можна зробити, якщо людина не проживає у будинку або квартирі понад 30 днів.

Для цього потрібно надати довідку з тимчасового місця проживання, про проходження військової служби чи лікування, або документ ВПО постачальникам послуг, на які немає лічильників.

Сплачувати у будь-якому разі доведеться за опалення у квартирах та послуги з утримання багатоповерхівок — адже їх будуть надавати навіть якщо оселя пустує.

Якщо немає грошей

За постановою Кабміну, до скасування воєнного стану українцям не будуть нараховувати штрафи за несплату житлово-комунальних послуг. Борги все одно накопичуватимуться, втім через це постачальники не зможуть припинити надавати послуги. Розрахуватися обов’язково доведеться після закінчення війни, штрафи та пеня у цю суму не входитимуть.

Борги можуть стягувати примусово, та не з усіх. Згідно зі змінами до закону України Про виконавче провадження, під час воєнного стану держвиконавці не турбуватимуть:

жителів громад, розташованих у районах бойових дій;

жителів громад, що перебувають/перебували у тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) відповідно до переліку, затвердженого наказом Мінреінтеграції.

Станом на 27 липня до такого переліку входить 321 громада у 9 областях країни.

Також закон передбачає мораторій на стягнення боргів за комуналку, якщо оселя, де постійно проживає людина, знищена чи пошкоджена під час війни.

Якщо житло на тимчасово окупованій території 

Нерідко представники окупаційної влади збирають з населення готівку начебто для оплати за послуги чи змушують людей  перераховувати гроші на рахунки неліцензованих в Україні банків, повідомляють в Нацкомісії з питань регулювання енергетики та комунальних послуг. Такі платежі не зараховуватимуть як оплату, тобто борг перед законним постачальником послуг все одно накопичуватиметься.

Тарифи та як зекономити

Тарифи на газ, тепло та гарячу воду під час воєнного стану та ще пів року після його завершення не будуть підвищувати.  Підприємствам теплокомуненерго, постачальникам газу та операторам газорозподільних систем із держбюджету компенсуватимуть збитки, спричинені цією забороною. Для цього залучать 125 млрд грн від міжнародних партнерів.

Під час війни в Україні продовжує працювати програма субсидій, а на час воєнного стану та місяць після його скасування пільги на оплату послуг продовжуватимуть автоматично  — для цього не потрібно нікуди звертатися.

Також знижку на комуналку можуть отримати ті, хто прихистив у себе переселенців — держава гарантує відшкодування 450 гривень на місяць.

Читайте також:  «Гроші доведеться повернути: українцям помилково виплатили по 6500 гривень».

Telegram Channel