![Понад сотня переселенців, які досі мешкали в ліцеї на Волині, мусять шукати житло (Фото)](https://volyn.com.ua/content/thumbs/750x500/d/zx/5qht4v-byzxrxhabpmtakqfkdvwdt5xgzfzyzxd.jpg)
Людям знову треба думати про пристанище.
Понад сотня переселенців, які досі мешкали в ліцеї на Волині, мусять шукати житло (Фото)
Це викликано наближенням 1 вересня, початку навчального року
Із 153 переселенців, які наразі проживають у гуртожитку Княгининівського ліцею на Волині, частина з них буде змушена знайти інше місце проживання та переїхати через початок навчального року, – розповів Суспільному директор освітнього закладу Євгеній Возняк.
З його слів, у ліцею планують з 1 вересня розпочати очне навчання, тому частину людей, які зараз проживають у гуртожитку, доведеться виселити. Євгеній Возняк каже: люди знають про це і підшуковують собі квартири.
З його слів, у ліцею планують з 1 вересня розпочати очне навчання, тому частину людей, які зараз проживають у гуртожитку, доведеться виселити. Євгеній Возняк каже: люди знають про це і підшуковують собі квартири.
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/6/u3/lusnp5-0x0-952x534-5je7ea4qpqejqawcapcrk7eu6dr6ru36.jpg)
«Хтось повертається до себе, хтось пов’язує своє життя із Волинню. Частину ми беремо на роботу: п'ятьох-шістьох людей. Ми понаписували листи, а ви бачите, що офлайн навчання вийде», – говорить директор ліцею.
У гуртожитку Княгининівського ліцею переселенці Юлії Мар’янко, яка раніше приїхала з Донеччини на Волинь з чоловіком і двома синами, дали кімнату з меблями. Родину безплатно харчують. Жінка тимчасово не працює, чоловік Андрій Мар’янко працевлаштувався машиністом на залізничній станції «Ківерці».
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/6/eu/hsqkf2-0x-1-952x535-q3xkyodj7jntb5ozlobbxrcdnquxmeu6.jpg)
У рідному селищі Верхньоторецькому їхнє житло зруйноване та окуповане. «Ми виїжджали з під обстрілів, тиждень просиділи в підвалі і потім нас друзі евакуювали. Потягом привезли до Львова, потім Тернопіль, а потім нас друзі покликали у цей гуртожиток ліцею», – розповіла Юлія Мар’янко.
Ганна Дарніченко разом із родиною – переселенці із Лисичанська і Сєвєродонецька Луганської області. Зі слів жінки, з-під обстрілів втікали без речей, з пляшкою води.
«Нам не важливо було куди нас повезуть. Просто стояв вибір – жити або не жити. Я вчителька фізики та астрономії, захисту України. Мені було важко залишатися вдома і ми обрали виїжджати», – говорить жінка.
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/w/s7/vuwd3b-0x-1-952x535-bglr5qignxep6ybxlz7q6o5cios3is7w.jpg)
З 1 вересня Ганна Дарніченко продовжить педагогічну роботу в Княгининівському ліцеї, де також навчатимуть її двоє дітей.
У гуртожитку ліцею переселенці допомагали з господарством, підтримували порядок на території та в приміщенні, працювали на кухні. Перед від’їздом люди вирішили зробили для працівників і школярів Княгининівського ліцею подарунок – оформили квітник у вигляді українського герба, – розповіла Оксана Борщова з міста Лиман на Донеччині.
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/d/iy/j2djvv-0x0-952x534-wgl3ni3o6faaau3mawnhmvhpnyd2liyd.jpg)
«Ініціатива була наша, мешканців цього гуртожитку. Ми хотіли залишити пам’ятку. Висаджуємо квіти. Зображений тут буде герб нашої держави, який символізує волю. Хочемо свободи та жити без війни. І дуже хочеться додому, віримо в це», – додала переселенка Оксана Борщова.
Читайте також: «На Волинь від початку війни переїхало понад 70 тисяч переселенців: скільки з них знайшли роботу»
![Telegram Channel](https://volyn.com.ua/src/img/channel.jpg)