Курси НБУ $ 41.58 € 46.86
У Володимирській громаді внутрішньо переміщених осіб познайомили з українським селом та почастували кулішем (Фото)

Було цікаво.

Фото Володимирської міськради.

У Володимирській громаді внутрішньо переміщених осіб познайомили з українським селом та почастували кулішем (Фото)

Їм провели екскурсію на Вовчаку

Розважально-пізнавальний захід «Демократичні засади українського села ІХ століття» провела ініціативна група «Живемо разом» громадської організації «Простір ВВ», що діє на базі ліцею №5 ім. А. Кореневського. Захід реалізований з метою інтеграції в громаду внутрішньо переміщених осіб та вразливих груп населення з нагоди щорічної акції солідарних дій до Дня миру молодіжної організації «СТАН» за фінансової підтримки IM Swedish Development Partner (Швеція) та у межах проєкту «Democracy Defenders».

Учасники заходу, який відбувся в історико-культурному комплексі «Вовчак – Волинська Січ», не лише дізналися про історію рідного краю, демократичний устрій українського села, етнографічний колорит, його специфіку та особливості, але й мали можливість побачити та потримати в руках різноманітні речі побуту, якими користувались люди у 18-20 століттях, дізналися, як називались ці речі у різних регіонах України (про це розповіли представники ВПО з Херсонської, Харківської, Запорізької, Чернігівської та Миколаївської областей).

Значна частина присутніх вперше дізнались цікаві факти з історії села Вовчак, спробували куліш та ароматний узвар з лісових трав та плодів.

Проведення тематичної гутірки «Демократичні засади в українському селі у 19 столітті» було надзвичайно корисним для молоді, бо саме вона після перемоги братиме активну участь у розбудові післявоєнної України.

 

 

 

 ГО «Простір ВВ» дякує  Ганні Фурман та  Андрію Бучаку за цікаві, практичні, пізнавальні екскурсії, завдяки яким значна частина присутніх вперше дізнались цікаві факти з історії села Вовчак, спробували куліш та ароматний узвар з лісових трав та плодів. На хвилі позитивних емоцій усі із захопленням спостерігали за процесом приготування кулешу, над яким чаклувала пані Ганна.

Організатори переконані, що спільна громадська діяльність, а також подорожі молоді з людьми старшого віку, спрямовані на пізнання української історії й культури позитивно відіб’ється на інтеграції в життя громади ВПО, надасть можливість знайти спільні інтереси та завести нові й корисні знайомства. А цікава екскурсія, розваги, відпочинок, приготування їжі на вогнищі у дружній компанії запам’ятаються на все життя та залишать за собою багато приємних спогадів.

Степанюк Діана, членкиня ГО «ПРОСТІР ВВ», учениця 11 класу Ліцею № 5.

Читайте також: Ліцей на Володимирщині отримає три тисячі доларів від ЮНІСЕФ.

Реклама Google

Telegram Channel