Стали традиційними у Горохівському коледжі Львівського державного аграрного університету студентські конференції, на яких старшокурсники звітують про практикування у фермерських господарствах, на сільськогосподарських та переробних підприємствах...
Стали традиційними у Горохівському коледжі Львівського державного аграрного університету студентські конференції, на яких старшокурсники звітують про практикування у фермерських господарствах, на сільськогосподарських та переробних підприємствах. І особливо цікавими вони є тим, що з деяких пір студенти цього навчального закладу практикують не тільки в межах області чи України, а й у Польщі, Британії, Чехії.
Петро БОЯРЧУК
Відкриваючи цими днями конференцію за підсумками цьогорічного технологічного практикування студентів агрономічного і технологічного відділів коледжу, його директор Микола Нарихнюк зазначив, що, посилаючи кращих студентів на практику за кордон, дирекція навчального закладу не тільки дає їм змогу збагатити свої знання та досвід на рівні європейських стандартів, а й зміцнити матеріальне становище. Звіти Юрія Лево, Сергія Ничипорука, Юрія Рудя, Оксани Номеровської та інших студентів привертали увагу аналізом стану справ та власним баченням шляхів до підвищення ефективності виробництва. Особливо інтригуючим був звіт студента агрономічного відділу Романа Новосада, який повів мову про технологічні особливості вирощування озимої пшениці в грунтово-кліматичних умовах одного із фермерських господарств Великобританії та приватно-орендного сільгосппідприємства імені Шевченка в селі Угринів Горохівського району. А з допомогою фото— й відеоматеріалів дав відповідь і на запитання, чому на бідних суглинках британської ферми результативність зерновиробництва є вищою, ніж на багатих угринівських чорноземах. Цікавими були і звіти Івана Степанюка та Ярослава Ковальчука, котрі практикували в Британії, про технологічні особливості вирощування в тамтешніх умовах високих врожаїв полуниць. Про ведення молочного тваринництва у фермерських господарствах Польщі говорили студенти технологічного відділу Микола Росовський, Інна Бобко та Ігор Бойко. Президент Української аграрної конфедерації, доктор сільськогосподарських наук Андрій Остапенко застеріг студентів, котрі практикуватимуть за рубежем, від помилки, що її зробили студенти коледжу, в тому числі і його сини, які тут навчались, але після практики у Британії там і залишилися. Мовляв, треба думати про те, щоби, здобувши належну освіту, свої знання застосовувати у себе вдома. «Хто ж, як не ви,— сказав Андрій Тихонович,— маєте ставати у нас до керма, щоби виводити Україну на рівень тих європейських держав, де зараз переймаєте досвід?». При цьому висловив упевненість, що і його хлопці, які зараз в академвідпустках, невдовзі повернуться до коледжу.