Курси НБУ $ 41.47 € 46.38
Місто на Рівненщині майже повністю відмовилось від обігріву газом

95% котелень працює на альтернативному паливі.

Фото Суспільне Рівне.

Місто на Рівненщині майже повністю відмовилось від обігріву газом

Місто Дубно на Рівненщині майже повністю відмовилось від використання газу та перейшло на альтернативні методи опалення. Тут скоротили кількість котелень з п’яти до трьох і встановили в них твердопаливні котли. Мер розповів Суспільному, скільки часу тривав перехід та у скільки обійшовся фінансово.

Сировиною на котельнях у Дубні слугують пелети, торфобрикет та торфокрихта, дрова, тріска.

Сировиною на котельнях у Дубні слугують пелети, торфобрикет та торфокрихта, дрова, тріска.

Запаси влада міста підготувала до 15 квітня, а на випадок блекауту роботу котлів має забезпечити генератор.

 

 

 

«Процес переходу на альтернативу розпочався років 3-4 тому, а може навіть й п’ять, коли ми навіть планували будувати в Дубно ТЕС. Є серйозні можливості по пелеті, є гарні плани і можливості по брикету. Дрова — це теж, наша, як кажуть, місцева сировина. А все інше, як кажуть, проблем немає», — каже мер Дубна Василь Антонюк.

 

 

 

В одній з трьох котелень Дубна встановили два твердопаливні котли потужністю 1 250 кіловат.

 

 

 

Для опалення тут використовують торфобрикет та дрова.

«Ми опалюємо цією котельнею 911 квартир і три бюджетні установи. Два твердопаливні котли разом, коли вони синхронно працюють, забезпечують тепловою енергією весь масив, всіх наших споживачів. Але, враховуючи те, що зараз періодично відсутня електроенергія і котли раз у 5-7 днів проходять технологічну чистку, ми довключаємо на ці періоди газові котли», — пояснює директор КП «Дубнокомуненергія» Петро Рухер.

 

 

 

Два котли при синхронній роботі використовують п’ять тонн брикету на добу. Коли немає світла — їхню роботу забезпечує генератор потужністю 180 кіловатів. Наразі він один, тому за потреби його переміщають у інші котельні міста.

«Щодо відключень електроенергії — це наша найбільша проблема. За останні дві доби на цій котельні не було світла, позапопередня доба — 15 годин за добу, вчорашня доба - 13 годин за добу. І в цей період ми забезпечуємо роботу котельні за допомогою дизель-генератора турецького виробництва, високої якості. Він працює близько 20-ти годин», - додає Петро Рухер.

«Щодо відключень електроенергії — це наша найбільша проблема. І в цей період ми забезпечуємо роботу котельні за допомогою дизель-генератора турецького виробництва.

Станом на кінець 2022 року, за словами міського голови, Дубно на 95% відмовилось від газу.

«Ми затратили на генератори трошки більше 12-ти мільйонів. А загальна сума, вартість оцих всіх років, які ми вкладали в теплокомуненерго, в інші установи, де будували відомчі котельні на альтернативі — це близько 25-ти мільйонів», — коментує Василь Антонюк.

До прикладу, Дубенський ліцей №6, який у місті найбільший і має майже тисячу учнів, опалює котельня на альтернативному паливі. Температура в класах коливається в межах 19-25 градусів. Керівниця закладу Марія Іванова каже, що тут замінили внутрішню систему опалення.

«Також перед тим, як нам замінили внутрішню систему опалення, провели модернізацію теплосистеми від котельні, яка нас обслуговує і до нашого закладу. Замінили труби, які лежать у землі, для того, щоб вони не віддавали тепло на вулицю», — каже освітянка.

За даними population-hub, населення Дубна станом на 2022 рік становить приблизно 38 тисяч людей. У місті є кілька дев'ятиповерхівок, також кілька районів забудовані п'ятиповерхівками та будівлями нижчої висотності, а більша частина території райцентру — це приватний сектор.

До прикладу, у Рівному із 34 котелень на альтернативне паливо за останні роки перевели п'ять.

Автори: Іван Марчук, Надія Кривко.

Читайте також: «Якби спали – була б трагедія»: що відомо про отруєння чадним газом родини у Луцьку

Реклама Google

Telegram Channel