Курси НБУ $ 39.40 € 41.97
Польща і країни Балтії підписали декларацію про підтримку України

Світ підтримує Україну.

Фото: Укрінформ.

Польща і країни Балтії підписали декларацію про підтримку України

У польському Сеймі підписано спільну декларацію між Польщею, Литвою, Латвією та Естонією, у якій підтверджено непохитну підтримку України

Про це у Фейсбуці повідомила заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк, передає Укрінформ.

«Вчора у Сеймі спікери Польщі, Литви, Латвії, Естонії підписали спільну Декларацію з 10 чіткими пунктами про незмінність підтримки України та необхідність спільного реагування на безпекові і геополітичні виклики у Європі. Наші друзі і партнери домовилися об'єднати зусилля парламентської дипломатії для посилення санкцій проти рф і надання Україні подальшої військової, економічної, гуманітарної підтримки. Окремо було наголошено на необхідності розвитку парламентського виміру Ініціативи трьох морів та Кримської платформи», - написала віцеспікерка.

Результати цієї зустрічі та можливості доєднання українського парламенту до цієї ініціативи Кондратюк обговорила зі спікеркою Сейму Польщі Ельжбетою Вітек.

Наші друзі і партнери домовилися об'єднати зусилля парламентської дипломатії для посилення санкцій проти рф і надання Україні подальшої військової, економічної, гуманітарної підтримки.

«Ми разом з партнерами повинні зробити все що в наших силах для перемоги України», - процитувала Кондратюк спікерку Сейму.

Також Кондратюк підкреслила, що актуальним напрямком для спільної дії парламентів залишається створення міжнародного трибуналу та якнайшвидше отримання репарацій від рф.

«Звернулася до Сейму Польщі сприяти за прикладом Естонії напрацюванню та впровадженню юридичного механізму конфіскації заморожених російських активів для компенсації завданих українцям збитків. росія має розплачуватися за агресію вже сьогодні, бо у нас немає часу чекати роками на репарації», - сказала вона.

Читайте також: Ситуація на фронті станом на вечір 17 січня - Генштаб ЗСУ.

Telegram Channel