Курси НБУ $ 39.57 € 42.16
Як генератор може нашкодити здоров'ю людини — пояснення медика

Розміщення електрогенератора на балконі не допускається.

Фото suspilne.media.

Як генератор може нашкодити здоров'ю людини — пояснення медика

Масове знеструмлення створює українцям складнощі у побуті. Щоб мати можливість зігрітися, приготувати їжу та зарядити гаджети, багато хто почав використовувати генератори. Але мало хто знає, чим це може бути небезпечно

Робота генераторів пов’язана зі значним шумовим навантаженням та викидами в довкілля шкідливих речовин, які можуть негативно впливати на здоров’я. Особливо небезпечний чадний газ, який викликає гостре отруєння розповів Суспільному керівник Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб Володимир Папач.

Як пояснив Володимир Папач, чадний газ, окиси азоту, акролеїн, бензпірен тощо, які виникають у результаті роботи генератора, можуть негативно впливати на здоров’я та навіть викликати гостре отруєння.

Як пояснив Володимир Папач, чадний газ, окиси азоту, акролеїн, бензпірен тощо, які виникають у результаті роботи генератора, можуть негативно впливати на здоров’я та навіть викликати гостре отруєння.

«Особливо небезпечний чадний газ, який викликає гостре отруєння. Чадний газ не має кольору, запаху чи смаку, тому його неможливо ідентифікувати без спеціальних приладів, але він може бути смертельним для людини і впливає на організм навіть у невеликих концентраціях», — пояснив медик.

Симптоми отруєння

З його слів, поширеними симптомами впливу чадного газу є головний біль, нудота, прискорене дихання, слабкість, відчуття втоми, запаморочення та сплутаність свідомості. Гіпоксія (сильний дефіцит кисню) внаслідок гострого отруєння чадним газом може навіть призвести до незворотних пошкоджень мозку або серця.

«Якщо ж ви відчуваєте подібні симптоми і підозрюєте, що причиною їх може бути чадний газ, передусім вимкніть усі прилади та відкрийте вікна, щоб впустити у приміщення повітря. Негайно викликайте швидку медичну допомогу за номером 103, вийдіть на відкрите повітря і винесіть потерпілого. Йому слід покласти подушку під голову, розстебнути комір і пояс», — додав Володимир Папач.

Також слід розуміти, що реакція на отруєння чадним газом може розвинутися упродовж дуже короткого проміжку часу (навіть кількох хвилин). Люди, які сплять, можуть отримати смертельне отруєння газом ще до появи симптомів. Тому керівник Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб радить звернути увагу на правила експлуатації генераторів.

Правила та обмеження при встановленні генераторів

Встановлюйте генератор тільки на відкритому повітрі, там, де вітер віднесе вихлопні гази далеко від будинку. Не допускається розміщення генератора у приміщеннях, на даху, в господарських будівлях тощо;

не встановлюйте генератор біля вікон та входів до будівлі, оскільки чадний газ може потрапити до приміщення через отвори;

необхідно врахувати, що під час роботи генератор сильно нагрівається, і об’єкти, що його оточують, можуть спалахнути;

заливайте пальне в бак генератора лише на відкритому повітрі (пари пального шкідливі під час вдихання людиною та небезпечні для розміщених поруч предметів);

не допускайте витікання бензину чи дизеля з бака, оскільки це забруднює ґрунт, асфальт та є загрозою виникнення пожежі;

запас бензину або дизельного пального тримайте окремо, якомога далі від самого пристрою, щоб уникнути пожежі.

Розміщення генератора на балконі

Розміщення електрогенератора на балконі не допускається: інтенсивний шум при його експлуатації створюватиме незадовільні умови проживання для мешканців багатоквартирних будинків, можливе також потрапляння забруднювальних речовин у житлові приміщення через нещільність вікон та дверей.

«Не забувайте про те, що заходи безпеки стосуються не лише умов життєдіяльності та стану здоров’я людей, а і ставлення до навколишнього середовища. Не виливайте відпрацьоване мастило на землю, дотримуйтеся встановлених норм його утилізації», додав Володимир Папач.

Читайте також: «Вибухнув генератор: двом львів’янам пересадили шкіру після пожежі»

Telegram Channel