Курси НБУ $ 39.40 € 41.97
У білорусі з'явиться пропагандистський фільм про знамениту атаку в Мачулищах

Відповідальність за вибухи у Мачулищах брали на себе білоруські партизани.

Скріншот: BYPOL / Telegram.

У білорусі з'явиться пропагандистський фільм про знамениту атаку в Мачулищах

Такі фільми нічого, крім сміху, не викликають

Білоруські пропагандисти найближчим часом можуть випустити фільм про атаку на російський літак А-50 на аеродромі Мачулищі. Про це в інтерв'ю LIGA.net, яке опублікували 10 березня, попередив посол у Білорусі Ігор Кизим. Про це інформує «ГОРДОН».

«Були зроблені офіційні заяви. Я вірю, що почалися репресії. Думаю, треба чекати за кілька днів на пропагандистський фільм про всі деталі операції. Такі фільми нічого, крім сміху, не викликають», – відповів Кизим на запитання, що відбувалося в Білорусі після інциденту з літаком А-50 у Мачулищах.

Він зазначив, що ситуацію навколо атаки на літак подають як досягнення білоруських спецслужб.

«Вони мають щось робити, доводити свою корисність. Усе побудовано на тому, що спецслужби сьогодні мають основний голос у білоруській політиці», – пояснив посол.

«Вони мають щось робити, доводити свою корисність. Усе побудовано на тому, що спецслужби сьогодні мають основний голос у білоруській політиці», – пояснив посол.

Кизим також вірить, що партизанський рух у Білорусі є.

«Опозиція та якісь партизани існують. Це правда. Якщо [самопроголошений президент Олександр] Лукашенко дав вказівку всіх шукати та карати, то вони є насправді... Щодо підтримки у суспільстві – важко сказати. У ситуації терору проти населення людям важко висловлювати свою думку.

Але у спілкуванні з пересічними громадянами Білорусі відчуваю, що підтримка України є. Вона негласна. Ніхто точно не скаже, який відсоток білорусів підтримує співгромадян зі складу ЗСУ», – сказав посол.

Він також наголосив, що російський літак було пошкоджено під час атаки з території Білорусі, а, згідно з Чиказькою конвенцією, військові повітряні судна підлягають принципу екстериторіальності. Отже, фактично цей літак є територією Росії, і з території Білорусі стався напад на територію Росії.

Контекст:
Про пошкодження літака ДРЛВ А-50 внаслідок двох вибухів на аеродромі Мачулищі 26 лютого поінформувала опозиційна ініціатива BYPOL, до якої входять колишні силовики. Вибухи були результатом дій білоруських партизанів, повідомили ЗМІ. Представник BYPOL Олександр Азаров сказав «Радыё Свабода», що учасники ймовірної диверсії уже покинули Білорусь і перебувають у безпеці. За інформацією журналістів, після вибухів на аеродромі Мачулищі білоруські прикордонники посилили контроль на виїзд із країни.

У Повітряних силах України підтвердили пошкодження А-50 у Білорусі. За даними ЗМІ, літак покинув Білорусь і вирушив на ремонт.

Читайте також: «Пакистан готує для України 44 танки, але РФ хоче завадити передачі»

Telegram Channel