
ОБСЄ заявила, що насильницьке переміщення або депортація українських дітей до країни-агресорки Росії є воєнним злочином.
Україна розслідує причетність Білорусі до депортації дітей
Заява України про депортацію дітей стала відповіддю на повідомлення опозиції Білорусі про те, що 2150 неповнолітніх, зокрема дітей-сиріт віком від 6 до 15 років, вивезли до так званих оздоровчих таборів і санаторіїв
Україна розслідує причетність Білорусі до примусового вивезення дітей з окупованих РФ територій.
Про це повідомляє Reuters з посиланням на Офіс генерального прокурора України, інформує Українська правда.
За фактом «примусового перевезення/депортації понад 19 тисяч дітей» з окупованих регіонів, в Україні порушили кримінальне провадження, розповів Генеральний прокурор Андрій Костін. У тому числі – до Білорусі.
Їх вивезли з таких областей: Донецької; Луганської; Запорізької; Херсонської; Харківcької.
«Факт та обставини вивезення українських дітей з тимчасово окупованих територій України до так званих «оздоровчих таборів» на території Білорусі наразі розслідуються у вказаному кримінальному провадженні», – наголосили в Офісі генпрокурора.
Заява України про депортацію дітей стала відповіддю на повідомлення опозиції Білорусі про те, що 2150 неповнолітніх, зокрема дітей-сиріт віком від 6 до 15 років, вивезли до так званих оздоровчих таборів і санаторіїв.
Дітей могли розмістити в два білоруських санаторії, додають в Офісі генпрокура. Зокрема: «Золоті Піски» в Гомельській області; санаторно-курортний табір «Острошицький Городок» у Мінській області.
Передача дітей в іншу країну була незаконною та порушувала Женевські конвенції та статут МКС.
З підконтрольних РФ територій України дітей автобусом доставили до Росії, а потім потягом везли до Білорусі.
З підконтрольних РФ територій України дітей автобусом доставили до Росії, а потім потягом везли до Білорусі.
«Лукашенко особисто віддав наказ про передачу дітей-сиріт до Білорусі та сприяв їхньому приїзду фінансовою та організаційною підтримкою», – додають в Офісі генпрокуратури.
Нагадаємо, випадки незаконного переміщення РФ 164 українських дітей, віком 4-18 років, визнала Незалежна міжнародна комісія з розслідування порушень в Україні ООН
Читайте також: «Магічного» списку на обмін полонених не існує, кого віддати – вирішує росія
