Курси НБУ $ 41.58 € 46.86
Рівненські хірурги випадково знайшли під шкірою жінки 12-сантиметрового паразита

З 2005 року це – 46-й випадок виявлення місцевого підшкірного дирофіляріозу на Рівненщині.

Фото Еспресо.Захід.

Рівненські хірурги випадково знайшли під шкірою жінки 12-сантиметрового паразита

На Рівненщині хірурги під час операції на апендициті випадково виявили у пацієнтки під шкірою 12-сантиметрового паразита

Несподівана знахідка трапилась хірургам Сарненської центральної районної лікарні.

Про це повідомляє «Еспресо.Захід» з посиланням на пресслужбу Рівненського обласного центру контролю хвороб.

Під час видалення апендициту у пацієнтки під шкірою виявили ще й бонус – 12-сантиметрову самичку нематоди Dirofilaria repens, про яку хвора навіть й не підозрювала.

Лікарі розповідають, що випадки місцевого підшкірного дирофіляріозу фіксуються на Рівненщині з 2005 року.

«Цю істоту, разом з наявною проблемою пацієнтки медики успішно усунули, хвора почувається задовільно, в осередку паразитарного захворювання підшкірного дирофіляріозу здійснене комплексне епідеміологічне розслідування», – додають у повідомленні. 

Лікарі розповідають, що випадки місцевого підшкірного дирофіляріозу фіксуються на Рівненщині з 2005 року й з того часу це вже 46 така подія. Переносять цих паразитів собаки, коти та дикі м’ясоїдні тварини. Однак безпосередньо від них заразитися людина не може, для цього потрібні переносники, котрими можуть бути комарі, мошки, ґедзі, блохи, а також кліщі.

«Такий широкий видовий спектр переносників дирофіляріозу, разом зі зростанням захворюваності серед тварин, при високій сприйнятливості та відсутності специфічної профілактики у людей сприяє збільшенню ризику виникнення та поширення цього паразитозу серед населення», – зазначають у дописі. 

Як виявити паразита

Захворювання проявляється безболісною чи болючою пухлиною, інколи з відчуттям печіння, свербежу чи повзання паразиту під шкірою, алергічними реакціями чи больовими відчуттями по ходу нервових стовбурів, характерним симптомом є міграція паразита. При локалізації паразита у ділянці ока, яке відбувається майже у половині випадків, виникають вузли під шкірою повік чи кон’юнктиви, набряк повік, біль, сльозотеча, інколи хворий помічає активне повзання гельмінта. 

Реклама Google

Telegram Channel