Курси НБУ $ 41.50 € 46.09
Предстоятель ПЦУ Епіфаній їде на поле Берестецької битви

Тут 18 червня о 9:00 відбудеться божественна літургія

Фото із сайту pomisna.info.

Предстоятель ПЦУ Епіфаній їде на поле Берестецької битви

«На цьому історичному полі, яке почорніло від козацької крові, пролитої за віру і волю, закарбуймо собі на серці пам'ятати про уроки минулого і бути гідними тих дарів, які наші предки передали нам»

На Рівненщині у неділю, 18 червня, вшанують пам’ять козаків Богдана Хмельницького, які загинули у битві під Берестечком.

Про це Суспільному повідомив директор Національного історико-меморіального заповідника «Поле Берестецької битви» Леонід Галабуз.

Відомо, що щороку на честь загиблих героїв Берестецької битви проводять богослужіння, урочисту ходу та козацьке таборування.

У 2023 році через воєнний стан заходи обмежили – традиційних ярмарку, мітингу та концерту не організовують.

Однак божественна літургія відбудеться. Вона розпочнеться о 9:00 на Козацьких могилах. Службу очолить предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній.

«У козаків буде своя програма, козацький куліш і покладання квітів після служби до пам’ятника загиблим у Берестецькій битві. Не буде ні концертів, ні виступів. Ярмарку як такого не буде, ні продуктів, ні вишиванок. Єдине, що «Рівнекнига» книги буде продавати, можливо, ще якісь сувеніри будуть»,– додав Галабуз.

Що каже Вікіпедія:

Би́тва під Бересте́чком (18 (28) червня — 30 червня (10 липня) 1651 року) — один з найбільших боїв Хмельниччини, який відбувся біля містечка Берестечко між Військом Запорозьким під командуванням Богдана Хмельницького і союзним йому кримсько-єдисанським військом Ісляма III Ґерая з одного боку, та армією Речі Посполитої під командуванням Яна ІІ Казимира з іншого.

... Битва закінчилась перемогою війська РП, однак козацьку армію не було розгромлено. Загальноприйнятою є думка, що найбільших своїх втрат, козаки зазнали на переправі через Пляшівку під час виходу з битви. Однак останні наукові дослідження показують, що кількість загиблих козаків в польських історичних джерелах (до 30000 убитими) є значно перебільшеною.

У радянській/українській історіографії за загальнозручну версію причини поразки козацького війська вважають відступ кримських татар з поля бою, котрі нібито при цьому захопили з собою Богдана Хмельницького.

Внаслідок битви Хмельницький був змушений прийняти зневажливий мир (Білоцерківський мирний договір), підписаний під Білою Церквою 28 вересня 1651 року. За цим договором кількість реєстрового війська зменшувалось до 20 000 осіб, козацьку територію обмежено тільки до Київського воєводства, шляхті повернуто її давні володіння, а селяни мали повернутися на панщину.

Читайте також на volyn.com.ua:

= «У Володимирі археологи викопали давньоруський горщик із тавром тризуба»;

= «Одразу після вибухів на Луцькому військовому аеродромі багато хто побіг рятуватися до нас...»;

= «Зробимо росію знов московщиною?».

Реклама Google

Telegram Channel