Курси НБУ $ 41.42 € 45.26
Нудота у людини: чому вона виникає, як боротися та як запобігати

Волинь-нова

Нудота у людини: чому вона виникає, як боротися та як запобігати

Нудота є однією з найпоширеніших симптомів, які можуть виникати у людини з різних причин. Цей дискомфортний стан характеризується відчуттям неприємності в шлунку та позивами до блювоти

В таких випадках приймаються таблетки від тошноти, які можна купити в інтернет-аптеці «Здравица». Однак, перед використанням, слід розібратися в причинах появи нудоти та інших особливостях.

Чому виникає нудота у людини

Давайте розглянемо деякі з можливих причин нудоти у людини.

Харчове отруєння

Нудота є одним з головних симптомів харчових отруєнь. Якщо людина спожила забруднену або непридатну для споживання їжу, це може спричинити реакцію організму у вигляді нудоти та блювоти.

Рухома хвороба

Під час поїздок на транспорті, особливо в автомобілі, виникає ризик розвитку рухомої хвороби. Перебування в русі протирічить інформації, яку отримує наше внутрішнє вухо, і це може спричиняти нудоту.

Перевантаження жовчного міхура

Якщо у людини є проблеми з жовчним міхуром, наприклад, жовчнокам'яна хвороба або запалення, то після прийому важкої або жирної їжі вона може відчувати нудоту через перевантаження цього органа.

Стрес та тривожність

Психологічний стрес і тривожність можуть викликати нудоту. Нервова система тісно пов'язана зі шлунково-кишковим трактом, і стрес може впливати на його функціонування.

Побічна дія лікарських препаратів

Деякі ліки, зокрема хіміотерапевтичні засоби, антибіотики, а також препарати, що використовуються для лікування певних хронічних захворювань, можуть спричиняти нудоту як побічну дію.

Як припинити тошноту у людини

Якщо вас нудить, ось декілька порад, які можуть допомогти вам впоратися з цим неприємним станом:

 • Великі порції їжі можуть збільшити відчуття тошноти. Спробуйте вживати невеликі порції їжі протягом дня, щоб полегшити травлення і запобігти нудоті.

 • Жирну та важку їжу може бути важко перетравити, що може спричинити відчуття нудоти. Намагайтеся уникати такої їжі і зосереджуйтесь на легкій та здоровій їжі, на такій, як свіжі фрукти, овочі та хлібці.

 • Дегідрація може погіршити почуття тошноти. Впевніться, що ви п'єте достатньо рідини протягом дня, особливо воду або нежирні напої, які допоможуть збалансувати рівновагу в організмі.

 • Якщо певні запахи викликають у вас нудоту, намагайтеся уникати їх або використовуйте ароматерапію, щоб заспокоїти себе. Лаванда, м'ята або лимон можуть допомогти заспокоїти нудоту.

 • Глибоке дихання може допомогти вгамувати симптоми нудоти. Спробуйте зосередитися на своєму диханні, роблячи глибокі та повільні вдихи через ніс, а потім плавні видихи через рот.

 • Якщо ви втомлені або перенапружені, це може погіршити відчуття нудоти. Відпочиньте, займайтесь релаксуючою діяльністю або спробуйте ненадовго задрімати, щоб полегшити симптоми.

Запам'ятайте, що це лише загальні поради, і важливо звернутися до фахівця, якщо ви почуваєте себе дуже погано або якщо симптоми не зникають тривалий час.

Як боротися із нудотою у дитини

Нудота у дитини є неприємним симптомом, який викликає занепокоєння у батьків. Щоб допомогти вашій дитині подолати її, скористайтеся порадами:

 • Забезпечте спокійне середовище. Намагайтеся створити комфортну атмосферу для вашої дитини. Зменшіть шум та вимкніть яскраве освітлення. Це може допомогти заспокоїти її і зменшити відчуття нудоти.
 • Забезпечте доступ свіжого повітря. Переконайтеся, що у приміщенні, де перебуває дитина, його достатньо. Відчиніть вікна або використовуйте вентилятор, щоб полегшити дихання.
 • Дайте їй води. Організуйте достатнє зволоження, пропонуючи дитині невелику кількість води. Це допоможе уникнути дегідратації та заспокоїть шлунок.
 • Розділіть прийом їжі на менші порції. Великі порції їжі можуть стимулювати нудоту. Менші порції пропонуйте регулярно протягом дня. Це може полегшити травлення та зменшити неприємні відчуття.
 • Уникайте жирної та важкої їжі. Жирна та важка їжа може спричиняти нудоту. Спробуйте обмежити споживання цих продуктів і замінити їх на легку та легко засвоювану їжу, наприклад, супи, овочі та фрукти.
 • Використовуйте техніки релаксації. Навчіть дитину дихати глибоко та регулярно. Це може знизити рівень стресу і заспокоїти її шлунок. Також спробуйте зробити м'який масаж шиї та спини для полегшення напруги.
 • Зверніться до лікаря. Якщо нудота у дитини стає постійною або вона втрачає апетит, варто звернутися до педіатра. Лікар зможе провести додаткові обстеження та встановити причину нудоти.

Пам'ятайте, що кожна дитина унікальна, тому важливо знайти те, що дійсно допомагає вашій дитині подолати нудоту. Будьте терплячими та спробуйте різні підходи, щоб знайти найбільш ефективний спосіб покращити її стан.

Telegram Channel