Курси НБУ $ 39.43 € 42.85
Після «золота» з волинянкою Валерією Теретою, франківська веслувальниця Людмила Лузан здобула «срібло» в одиночці

26-річна Людмила Лузан продовжує збирати медалі!

Фото із сайту noc-ukr.org.

Україна посідає 4-е місце у медальному заліку після 2 днів змагань Європейських ігор-2023

Європейські ігри відбуваються у Кракові, також змагання приймають низка міст Малопольського воєводства. 7000 спортсменів борються за медалі у 29 дисциплінах (синхронне плавання, стрибки у воду, стрільба з лука, легка атлетика, бадмінтон, баскетбол 3х3, пляжний гандбол, пляжний футбол, бокс, брейк-данс, веслування на байдарках та каное, велоспорт, фехтування, дзюдо, карате, кікбоксинг, сучасне п'ятиборство, тайський бокс, падель, регбі-7, стрільба, стрибки на лижах з трампліна, скелелазіння, настільний теніс, тхеквондо, текбол, тріатлон). Україну на Іграх у Польщі представлятимуть 263 атлети.

Отож, хто здобув для України перші 6 медалей: маємо 4  «золота» і 2 «бронзи».

Перше «золото»

На Європейських іграх-2023 український веслувальний жіночий дует Людмила Лузан / Валерія Терета виграв змагання на каное на дистанції 500 метрів. Іспанці та угорці відповідно здобули срібні та бронзові медалі.

Браво, Валеріє і Людмило!

Фото із сайту champion.com.ua.

І хоч Валерія Терета представляє зараз Львівську область, свою спортивну кар'єру веслувальники починали в Шацькій дитячо-юнацькій спортивній школі (перший тренер Микола Романович).

Друге «золото»

Український екіпаж у складі Олега Кухарика та Ігоря Трунова  став володарем золотої медалі серед каяків-двійок на дистанції 500 метрів. Вони швидше за всіх дісталися фінішу, показавши час 1:28,928.

Третє «золото»

На Європейських іграх у фіналі стрибків з 3-метрового трампліна та 10-метрової вишки серед змішаних команд українці посіли перше місце. Наша команда у складі Олексій Середа, Ксенія Байло, Данило Коновалов, Анна Письменська не залишила шансів своїм суперникам й набравши бала стала найкращою командою в Європі. Найближчого переслідувача випередила на сорок очок. Друге та третє місця відповідно посіли збірні Італії та Іспанії.

Четверте «золото»

Каратистка Анжеліка Терлюга у ваговій категорії до 55 кг у фінальному поєдинку перемогла болгарку Івет Горанову (2:0) та виграла змагання на Європейських іграх.

П’яте «золото»

Чемпіоном з карате у ваговій категорії до 75 кг у чоловічому куміте став Андрій Заплітний.

Інші наші медалісти:

«Срібло»

Каноїстка Людмила Лузан до «золота» першого дня змагань (у двійці на дистанції 500 м) додала «срібло» в одиночці на 200-метрівці.

Українська байдарка-четвірка здобула «срібло» на дистанції 500 м у складі: Дмитро Даниленко, Іван Семикін, Олег Кухарик та Ігор Трунов.

Виборола «срібло» серед каратисток Аніта Серьогіна (до 61 кг).

І маємо ще 3 «бронзи»

Олена Костевич посіла третє місце у фіналі Європейських ігор у стрільбі з пневматичного пістолета на дистанції 10 метрів серед жінок і завойовувала олімпійську путівку.

А каратист Нікіта Філіпов програв півфінальний поєдинок в куміте до 60 кг серед чоловіків і тому удостоївся «бронзи».

Бронзовим призером у потрійному стрибку в легкій атлетиці став Владислав Шепелєв.