Курси НБУ $ 41.71 € 47.31
4 липня: яке сьогодні свято й що не можна робити

Мирного дня!

Фото ілюстративне.

4 липня: яке сьогодні свято й що не можна робити

4 липня - День судового експерта в Україні та День національної поцілії України. Віряни вшановують пам'ять мученика Іуліана

496-й день війни в Україні.

Про це розповідає ТСН.

4 липня в церковному календарі – день пам’яті мученика Іуліана. Він був сином сенатора, який сповідував язичництво. Мати його ж була християнкою. Батько рано помер і мати переїхала до іншого міста, де виховувала Іуліана в християнських традиціях. В день повноліття юнака схопили противники православ'я і доправили до імператора.

Язичники спробували все, але так і не домоглися від нього відмови від Христа. Цілий рік водили Іуліана по місту, піддаючи знущанням, а потім кинули до в'язниці. Весь цей час мати слідувала за ним і молилася. Імператор схопив також і її. Жінку намагалися вмовити відмовитися від віри, але вона не захотіла. За це їй відрубали ступні. Іуліана ж зв'язали, посадили у мішок, всипали туди піску і кинули змій. Мішок зав'язали і кинули в море.

Що не можна робити:

= Не рубайте липові дерева і не обривайте цвіт липи.

= Заборонено обдурювати своїх близьких.

= Не уникайне домашньої роботи.

Народні прикмети і традиції:

= дивилися, який сьогодні день: не просихає нічна роса — до дощу;

= вранці латаття майже не піднімається над водою — після обіду піде дощ;

= протяжно гримить грім — негода буде затяжною;

= листя папороті закручується донизу — буде погода ясною;

= стягуються хмари — чекайте на негоду;

= каміння почало мокріти — будуть опади.

4 липня в народі називали Липів цвіт. Вважалося, що квіти липи, які зібрані цього дня, мають цілющі властивості і можуть вилікувати будь-яку хворобу. З них готували спеціальний порошок, який зупиняв кровотечу та лікував опіки. Також робили настій з липи — для догляду за шкірою і волоссям.

 Іменини відзначає Анастасія.

Талісманом людини, народженої 4 липня, є гіацинт. Дорогоцінний камінь, який володіє лікувальними властивостями. Здавна гіацинт вважали символом мудрості, його носили у своїх перстнях воїни і старці.

Читайте також: «Гарний приклад: громада на Волині організовує для переселенців екскурсію».

Реклама Google

Telegram Channel