Курси НБУ $ 36.87 € 39.67
У Луцьку сьогодні безплатно водитимуть у щойно відкритий простір Окольного замку

Новенька родзинка обласного центру Волині.

Фото Вадим Тєсунов.

У Луцьку сьогодні безплатно водитимуть у щойно відкритий простір Окольного замку

Музейний простір об’єднав підземелля колегіуму єзуїтів, Вежу Чорторийських та фрагмент оборонного муру

«14 липня - відкриття простору. З цієї нагоди оглядові екскурсії будуть безкоштовними. Для комфорту та уникнення черг, створено реєстраційну форму попереднього запису», – про це йдеться на сторінці музейного простору «Окольний замок» у фейсбуці.

Посилання: https://forms.gle/9kH9JduLiAMXFnpR9.

Усього в музейному просторі 18 кімнат та чотири коридори загальною площею понад 700 метрів квадратних.

Зі слів директора комунального підприємства «Центр розвитку туризму» Дмитра Зінька, реставрація відкритих підземель костелу Єзуїтів та Вежі Чорторийських відбулась за грантові кошти Євросоюзу й співфінансування з міського бюджету, усього на суму майже півтора мільйона євро.

Три роки тому навесні в історико-культурному заповіднику «Старий Луцьк» під час археологічної розвідки виявили раніше невідомі історикам «таємні» кімнати. Їх рокопали, розчистили і навели лад.

Як відомо, три роки тому навесні в історико-культурному заповіднику «Старий Луцьк» під час археологічної розвідки виявили раніше невідомі історикам «таємні» кімнати. У середині червня того ж року археологи разом із групою студентів-істориків СНУ імені Лесі Українки розчистили 30 метрів окольної стіни Луцького замку. На місці муру XV століття, виявили такі знахідки: старовинну цегляну кладку, арки та оборонні майданчики. Згодом розкопали 25 метрів підземель, науковці припускають, що підземелля можуть мати з'єднувальні ходи з Луцьким замком.

У серпні 2021 року завершилися археологічні та будівельні роботи у нововідкритих підземеллі вежі Чарторийських та підземеллі Колегіуму єзуїтів, які об'єднали в єдиний комплекс.

У музейному просторі троє гідів, які вестимуть екскурсії українською, польською, англійською та німецькою мовами.

З 15 липня музейний простір працюватиме щодня з 10.00 до 19.00.

Детальну інформацію про діяльність простору можна отримати за телефоном +38 067 2694342.

Читайте також: Артпростір «Модуль тимчасовості» відкрився у Луцьку

Telegram Channel