Курси НБУ $ 41.22 € 44.70
Судилище над Червінським: така людина має вчити молодих військових, а не сидіти у в’язниці

Сьогодні відбувається засідання суду щодо запобіжного заходу для Червінського, якого тримають в СІЗО.

Фото Європейська солідарність.

Судилище над Червінським: така людина має вчити молодих військових, а не сидіти у в’язниці

Народний депутат з фракції «Європейська Солідарність» Михайло Бондар під час чергового судового засідання у справі Романа Червінського заявив журналістам, що розвідник має велику кількість державних нагород за роки служби. Це свідчить про його заслуги, вірність та патріотизм

Натомість влада через свої політичні інтереси вирішила розправитися із цією людиною – наголошує Бондар.

 

 Він розповів, що сьогодні відбувається засідання суду щодо запобіжного заходу для Червінського, якого тримають в СІЗО. Як повідомив Михайло Бондар, це питання розглядає та сама колегія суддів, яка минулого разу не задовільнила клопотання адвокатів і не переглянула тримання під вартою. «Дійсно дуже багато людей прийшли сьогодні, як і тоді, і готові взяти Романа на поруки», – говорить депутат. «Але сподіватися, що рішення буде іншим, ніж минулого разу, напевно не доводиться. Однак ми тут, ми сподіваємося і боремося до останнього», – сказав Михайло Бондар, пише eurosolidarity.

 

 «Сьогодні захист Романа приніс у суд всі нагороди, які він має. Цими нагородами він вже довів свій патріотизм і боротьбу за Україну за ці всі роки, які він служив і служить державі», – підкреслив депутат.

«Я буду в суді як поручитель аргументувати, що також маю нагороди, і мені напевно ще далеко до такої кількості і таких відзнак – і «Богдана Хмельницького» і 2-го і 3-го ступеня, і «За мужність». Тому такій людині місце зараз вчити молодих, проявляти свій досвід у захисті Батьківщини, а не гнити і сидіти в застінках влади, яка не чує закони, а робить усе можливе, щоб закрити патріотів, учасників бойових дій, добровольців», – наголосив депутат.

Як відомо, народні депутати з фракції «Європейська Солідарність» неодноразово клопотали про взяття на поруки розвідника Романа Червінського. Взяти Червінського на поруки також були готові генерал-майор запасу Сергій Кривонос та колишній виконувач обов’язків президента України, секретар РНБО (2014-2019) Олександр Турчинов.

Михайло Бондар.
Михайло Бондар на суді.

 Співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко назвала цю справу ганебною: «Ця ганьба нагадує справу генерала Марченка, якого тримали в СІЗО за начебто неякісні бронежилети. Ці 16 тисяч зарештованих броніків згнили на складах. В результаті на початку вторгнення бронежилети були в дефіциті і їх тягали волонтери. Тоді Петро Порошенко вніс заставу  за Дмитра, й саме генерал Марченко фактично врятував Миколаїв від захоплення окупантами», – нагадала Геращенко.

«Справа розвалилася, перед генералом ніхто не  вибачився, а саму багатомільйонну заставу Порошенку віддали тільки нещодавно, хоч він відразу сказав, що  перерахує ці кошти на допомогу ЗСУ», – пише депутатка.

«Справа Червінського схожа на історію генерала Павловського, якого тримали в СІЗО за начебто неякісні кораблі. Нещодавно такий самий  корабель «Буча» було   спущено на воду. Справа Червінського теж більше схожа на помсту за вагнерівців, про яких він перший розповів суспільству. Ця справа розвалиться, але страшно, що подібне знову і знову повторюється в Україні», – зауважила Геращенко.

Як раніше зазначала народна депутатка Вікторія Сюмар, фабрикація справи проти полковника Червінського відкриває «скриньку Пандори». 

«Це не просто помста за Вагнергейт. Вдумайтеся, в чому його звинувачують? Як офіцер ССО він був учасником групи, яка здійснювала спецоперацію з вербовки російського пілота, аби він транспортував в Україну російський літак. Операція провалилася, як часто буває на війні. Червінський каже, що на його думку був витік інформації з ГУР. Аеродром, який був визначений точкою для прийому літака, обстріляли ракетами. Були загиблі серед тих, хто не спустився в сховище. Зараз йому шиють злочинну діяльність, яка призвела до матеріальних збитків (внаслідок бомбардування росіян) і загибелі людей (знову через російські ракети)», – зауважила Сюмар. 

«Скажіть, а якщо група військових виходить на штурм позицій, втрачає техніку, людей, то це теж буде підставою для притягнення командирів до відповідальності? Тому це не просто помста. Це прямий натяк всім військовим – будете говорити щось, що не подобається владі, всі можете сісти», – наголосила депутатка. 

Реклама Google

Telegram Channel