Курси НБУ $ 36.74 € 39.60
В Луцьку відбувається масштабний українсько-польський форум з відбудови

Польським партнерам було запропоновано розпочати економічну співпрацю на своєрідному пілотному майданчику Волині та Рівненщини.

Фото Волинська обласна рада.

В Луцьку відбувається масштабний українсько-польський форум з відбудови

Поляки вказують не непрозорість українських ринків, а також складну і заплутану процедуру державних закупівель, яка відлякує польські ділові кола

На Волині проходить польсько-український форум з питань співпраці та відбудови України.

Про це інформує Волинська обласна рада.

 

 Семінар організовано Центром стратегічних досліджень Варшавського інституту підприємництва в рамках урядового проєкту «Польський сервіс відбудови України». Представництво з польського боку широке – фінансові установи та інституції розвитку, дипломати, керівники окремих воєводств, Спілка підприємців та роботодавців, а також підприємці, бізнес яких присутній в Україні. Спеціальний гість форуму - Уповноважена польського уряду з питань польсько-українського співробітництва в галузі розвитку Ядвіга Емілевич.

 

 Українську сторону представляють керівники Волиньради, ОВА та Рівненської облвійськадміністрації, волинські торгово-промислова палата і агенція регіонального розвитку, керівники спільних українсько-польських бізнесів, а також підприємці, зацікавлені у співпраці.

Голова Волиньради Григорій Недопад у своєму вітальному слові висловив вдячність польським партнерам за таку важливу ініціативу. «З перших днів великої війни Польща виявила лідерство у наданні Україні військової, гуманітарної та дипломатичної підтримки. Та є ще один фронт, який має не менше значення, аніж поле бою, - це наша економіка. Після перемоги нам конче потрібні довгострокові економічні проєкти стабільності. Не чекаючи завершення війни, ви першими з країн-партнерів пропонує нам руку допомоги. Сподіваюся, що Польща буде лідером і цього процесу. Сьогодні тут започатковується велика співпраця між нашими державами, і я переконаний, що вона буде обопільно вигідною. Нехай живе Польща! Слава Україні!», - завершив свій короткий виступ посадовець.

 

 Уповноважена польського уряду з питань польсько-українського співробітництва в галузі розвитку Ядвіга Емілевич поінформувала, що є чимало польських бізнесменів, будівельних фірм, які готові вже працювати в Україні, будувати нові заводи, співпрацювати з українським бізнесом. Вона зазначила, що нині польський уряд оновлює законодавство щодо мінімізації ризиків – страхування інвестицій та експортних кредитів. Також формується інвестиційний фонд з надання довгострокових кредитів під невеликий відсоток. Цими інструментами зможуть скористатися не лише польські, а й українські підприємці, які відкриють свої філії у Польщі, а ще спільні підприємства. Пані Уповноважена повідомила, що у контексті перспективи відбудови України польська сторона працює над розширенням пропускної здатності пунктів пропуску та розбудовою залізничної інфраструктури між країнами і цього очікує й від української сторони. Вона зупинилася й на труднощах і викликах двостороннього партнерства з відбудови. Зокрема, вказала не непрозорість українських ринків, а також складну і заплутану процедуру державних закупівель, яка відлякує польські ділові кола. Тож, закликала негайно провести реформи і спростити законодавство щодо закупівель товарів та послуг. Акцентувала вона увагу і на перспективах регіонального співробітництва, яке уможливлює створення спеціальних економічних зон.

 

 Кроки з налагодження співпраці у відбудові сторони конкретизували вже під час окремої зустрічі представників влади та офіційних інституцій. Обговорили, зокрема, інструменти комунікації, розвиток логістики, створення виробництв, виклики ринку праці. Польським партнерам було запропоновано розпочати економічну співпрацю на своєрідному пілотному майданчику Волині та Рівненщини і у перспективі поширювати цей досвід на решту територій. Сторони домовилися про створення єдиної прозорої електронної платформи потреб. Найгостріші озвучили вже сьогодні, це, зокрема, комунальна техніка та водовози для Херсонщини, допомогою якій опікуються і Волинь, і Рівненщина. Окрім власне проєктів з відбудови житла та інфраструктури, в пріоритеті – і створення робочих місць, задля збереження економічного потенціалу.

Telegram Channel