Курси НБУ $ 36.22 € 39.66
Польське МЗС викликало посла рф після заяв путіна, що західні землі Польщі – це «подарунок сталіна»

Павел Яблонський виступив дуже рішуче.

Фото: Paweł Jabłoński.

Польське МЗС викликало посла рф після заяв путіна, що західні землі Польщі – це «подарунок сталіна»

Це дії, які Польща трактує виключно як намагання спровокувати ескалацію

Польське міністерство закордонних справ викликало посла росії Сергія Андрєєва після «провокаційної» заяви президента РФ Володимира Путіна, що західні землі Польщі – це «подарунок сталіна», а також інших «недружніх дій» росії на адресу Польщі та союзників.

Про це повідомив заступник міністра закордонних справ Польщі Павел Яблонський, інформує Суспільне.

«Я представив нашу рішучу позицію, зазначивши, що подібні псевдоісторичні висновки, спроби відбілити такого воєнного злочинця, як Сталін, іншим злочинцем, яким нині є Володимир Путін, — це дії, які Польща трактує виключно як намагання спровокувати ескалацію. Ми цілком засуджуємо цю спробу переглянути історію та використати цю ревізію для пропагандистської діяльності у гібридній війні», — зазначив урядовець.

Він наголосив, що Польща вкотре закликає Росію припинити «агресивну війну та окупацію України», припинити вчинення злочинів та притягнути злочинців до відповідальності.

 «Якщо хтось у Росії має ілюзії, що під впливом таких провокацій позиція Польщі чи позиція наших союзників зміниться, я вважаю, що їх потрібно вилікувати від цих ілюзій», — зазначив Яблонський.

«Це те, від чого ми разом з нашими союзниками абсолютно ніколи не відмовимося. Якщо хтось у Росії має ілюзії, що під впливом таких провокацій позиція Польщі чи позиція наших союзників зміниться, я вважаю, що їх потрібно вилікувати від цих ілюзій», — зазначив Яблонський.

Напередодні Путін звинуватив Польщу у територіальних амбіціях щодо колишнього Радянського Союзу і заявив, що будь-яка агресія проти Білорусі вважатиметься нападом на РФ. Путін також заявив, що західна частина Польщі була «подарунком» країні від Йосипа Сталіна, і що Росія нагадає про це полякам.

Читайте також:

Лукашенко пообіцяв прийти на поміч жителям Волині, якщо її захоче забрати Польща

Голова громади привіз на фронт своїм землякам-волинянам рефрижератор

81-літнього поляка у дитинстві 10 діб переховував у збіжжі волинський селянин

Telegram Channel