Курси НБУ $ 36.67 € 39.50
Освіта за кордоном: можливості та переваги

Фото: proekt-obk.com.

Освіта за кордоном: можливості та переваги

Освіта за кордоном для українців завжди була цікавою можливістю отримання кваліфікації та нових знань в бажаній галузі. Найчастіше для навчання абітурієнти обирають Польщу, бо саме ця країна пропонує широкий вибір університетів та програм, спрощену процедуру вступу та невисокі розцінки для іноземців

Вибір університету

На території Польщі працює багато престижних державних та приватних університетів. До найвідоміших належать:

 • Варшавський національний університет;

 • Ягеллонський університет у Кракові;

 • Варшавська політехнічний університет;

 • Лодзинський університет.

Ретельно досліджуйте різні навчальні заклади та збирайте якомога більше інформації. Якщо Вас насправді цікавить освіта за кордоном, приділіть особливу увагу саме знайомству з університетами. Поспілкуйтеся зі студентами популярних вузів, відвідайте веб-сайти, візьміть участь у віртуальних турах або відвідайте «дні відкритих дверей», якщо це можливо.

Пам'ятайте, що вибір університету - це найголовніше рішення, і важливо знайти той, який найкраще підходить саме Вам і відповідає Вашим особистим цілям.

Вимоги до вступу та мова викладання

Кожен університет має свої вимоги до вступу. Зазвичай вони включають подання наступних документів:

 • заявки на вступ (форма на сайті вузу);

 • атестата про повну загальну середню освіту;

 • результатів іспитів, наприклад, SAT або ACT;

 • рекомендаційного листа.

Деякі програми можуть також вимагати складання вступних випробувань або проведення співбесіди з ректоратом та приймальною комісією.

Більшість навчальних закладів пропонують програми навчання на польській та англійській мові. Якщо Ви не володієте польською, Ви знайдете багато англомовних факультетів, особливо на магістерському рівні. Важливо перевірити, чи вимагається знання польської мови для вступу на обрану спеціалізацію.

Якість європейської освіти та визнання випускників

Польща славиться високими стандартами освітніх програм та видатними університетами. Вузи мають найвищу акредитацію, що гарантує відмінну якість навчання та визнання диплома на міжнародному рівні.

Під час здобуття вищої освіти за кордоном іноземні студенти отримують міжнародний досвід та можливості обміну. Польські університети активно співпрацюють з навчальними закладами Канади, Німеччини, Іспанії та інших держав.

Проживання та навчання в Польщі

На період навчання іноземним студентам треба десь проживати і це питання варто вирішити заздалегідь. Існує кілька варіантів:

 • Гуртожитки. Багато університетів мають власні гуртожитки або студентські резиденції для розміщення іноземних студентів. Це зручний варіант, оскільки гуртожитки часто розташовані на території кампусу або поруч з вузом.

 • Оренда житла. Деякі студенти віддають перевагу оренді приватного житла поза кампусом. Це може бути квартира або кімната в приватному будинку. Перед підписанням договору оренди важливо ознайомитися з правилами, умовами та вартістю оренди, а також вартістю комунальних послуг.

 • Спільна оренда житла. Багато хто обирає спільне проживання з іншими студентами. Це може бути оренда квартири або будинку. Такий варіант не тільки зменшить витрати на проживання, а й створить можливості для соціального спілкування та знайомств.

Щодо візових питань, студентам з країн СНД необхідно отримати студентську візу. Для цього потрібно мати підтвердження вступу до університету, докази фінансової стабільності та медичного страхування.

Вартість навчання в Польщі

Розцінки на навчання за кордоном можуть залежати від обраного університету, факультету та спеціальності. В рейтингових державних університетах ціна за рік навчання варіюється від 2000 до 15000 євро. Найдорожчими напрямками є «Лікарська справа», «Право» та «Стоматологія». Крім іншого, варто пам’ятати про витрати на проживання, харчування, книги та проїзд в громадському транспорті.

Telegram Channel