Курси НБУ $ 36.46 € 39.66
5 волинських громад отримають кошти на створення служб підтримки осіб, що постраждали від домашнього насильства

Учора відбулося засідання комісії.

Фото Волинської ОВА.

5 волинських громад отримають кошти на створення служб підтримки осіб, що постраждали від домашнього насильства

Зокрема, Нововолинська, Забродівська, Павлівська, Литовезька та Ратнівська територіальні громади. Кошти у розмірі 7,7 млн грн спрямують із державного бюджету

Учора, 24 липня 2023 року, відбулося засідання Комісії з питань надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі. Засідання очолила заступниця голови обласної державної адміністрації Мирослава Якимчук, йдеться на сайті Волинської ОВА.

За її словами, домашнє насильство є одним із тих явищ, яке у період війни лише загострюється. Адже тривожні думки, депресія, зміна звичного життя, втрата близьких, власної домівки чи навіть роботи стають тими факторами, які провокують прояви неконтрольованої агресії. Тому розширення мережі спеціалізованих служб дасть можливість охопити якісними, доступними та своєчасними соціальними послугами людей, які опинилася в кризі, в тому числі серед внутрішньо переміщених осіб.До слова, загальна сума державної субвенції становить 175,4 млн гривень, натомість для Волинської області передбачено 7 713 900 грн.

Згідно Постанови Кабінету Міністрів України № 559 від 2 червня 2023 р., кошти субвенції спрямовують на:
• реконструкцію, реставрацію, добудову, капітальний та поточний ремонт наявних приміщень;
• придбання предметів, матеріалів, обладнання та інвентарю, у тому числі довгострокового користування;
• для облаштування нових притулків для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі;
• денних центрів соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі;
• спеціалізованих служб первинного соціально-психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.

За результатами засідання комісії, державну субвенцію на створення спеціалізованих служб отримають: Нововолинська, Забродівська, Павлівська, Литовезька (створення денного центру з кризовою кімнатою) та Ратнівська (створення притулку для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі).

«Користуючись державною субвенцією, місцеві органи виконавчої влади зможуть створити притулки, денні центри, консультативні служби, які надаватимуть послуги людям, які постраждали від домашнього насильства та допомагатимуть їм повернутися до повноцінного життя», – зазначила Мирослава Якимчук.

Читайте також: На Волині рятувальники ліквідували пожежу та відкривали двері.

Telegram Channel