Курси НБУ $ 41.04 € 44.69
Луцькі волонтери готуються до чергової поїздки на схід

Від початку повномасштабної війни волонтери їздять на передову щотижня.

Фото: suspilne.media.

Луцькі волонтери готуються до чергової поїздки на схід

Гуманітарну допомогу везуть на Донецький та Харківські напрямки

Луцькі волонтери з громадської організації «Волонтерський центр «Серця патріотів» нині готуються до чергової поїздки на схід: гуманітарну допомогу везуть на Донецький та Харківські напрямки. Про це повідомляє Суспільне.

Як розповів керівник волонтерського центру Сергій Балицький, найбільша потреба – автомобілі та запчастини до них, а також дрони.

«До автомобілів вони потребують запчастини, тобто акумулятори, гума, різні такі запчастини, які вони замовляли. Там нема де ремонтувати. Потреба в їжі невелика, тобто вони відносно забезпечені. Ми якщо веземо, то в деякі підрозділи. Особливо зараз літо, то їде вода, сухпаї», – сказав волонтер.

24 години на добу перебуває на зв’язку волонтерка «Сердець патріотів» Ольга Балицька.

«Ми працюємо не тільки з військовими, а й з лікарнями, шкільними закладами. Відповідаю практично за все, збираю екіпаж туди в поїздку. Прошу, щоб писали, тому що не завжди є можливість відповідати, особливо як ми буваємо в хлопців, там зв'язок не такий», – каже лучанка.

Під час поїздок до військових на передову волонтери беруть із собою в дорогу німецьку вівчарку Тіну. Як розповіла Ольга Балицька, собака наче відчуває небезпеку чи неприємності.

«Був миколаївський напрямок, це був березень. Їхав наш бус: Сергій, Тіна і волонтер. Їде перед нами автівка. Вона розривається. Тіна не дає їхати, вона щось юлиться, їй потрібно вийти. Сергій її послухав, і став. І за метрів 500 це сталося», – говорить волонтерка.

Допомогу розвозять орієнтовно п’ятьом підрозділам військовослужбовців, а дорога займає чотири дні. 

«Деякі напрямки є, що дорога там погана, є дорога небезпечна, буває так, що не можеш на зв’язок вийти з хлопцями, і мусиш десь там чекати», – зазначив Сергій Балицький.

Зараз волонтерський центр тісно співпрацює з волонтерами із усієї України. Волонтер Петро Савлук приїхав із Києва забрати гуму та запчастини для ремонту автівок. Із цим вантажем вирушає на схід.

«Ми з 14-го року разом, я їжджу на грузовику, вожу гуманітарну допомогу, долучаю людей, щоб нам допомагали, того що стало тяжко нам з цим. Все, що можемо – веземо хлопцям. Ми їздимо там, де рвуться снаряди, осколки, раз в місяць точно резину міняємо, тому що по-другому ніяк», – каже волонтер.

З 2014 року центр «Серця патріотів» здійснив понад 300 поїздок у зону АТО та 50 міжнародних поїздок за гуманітарною допомогою. Як додав керівник осередку Сергій Балицький, від початку повномасштабної війни волонтери їздять на передову щотижня.

Читайте також: Лебідь і Ворон з Волині приручили «бойові пташки» і б’ють рашистів!

Реклама Google

Telegram Channel