
Один комплекс «харвестер плюс форвардер» може замінити до 24 працівників на лісосіці за традиційною технологією.
Харвестери та форвардери: машини, що допомагають волинським лісівникам (Фото)
У філіях Поліського лісового офісу роблять акцент на механізованій заготівлі деревини
Харвестери та форвардери значно полегшують людську працю і є високопродуктивними, маневреними та мають мінімальний техногенний вплив на лісове середовище.
Про це повідомляє Поліський лісовий офіс.
«Ми з командою постійно аналізуємо економічні показники та працюємо над тим, щоб зробити процес заготівлі максимально ефективним, оперативним та безпечним для людей та лісу.
Виробники форвардерів та харвестерів подбали не лише про безпеку та комфорт своїх користувачів.
Механізований спосіб передбачає комплексну сортиментну заготівлю деревини з раціональним розкряжуванням. Це дозволяє збільшити вихід цінних сортиментів деревини», - зазначає директор Поліського лісового офісу Олександр Кватирко.
Харвестери виконують одразу кілька функцій: валка лісу, обрізка сучків, розкряжування та пакетування сортиментів при проведенні суцільних рубок,а також рубок, повʼязаних із веденням лісового господарства.
Форвардери – машини для підвезення деревини. У технологічні завдання цих машин входить збір, підсортування, підвезення сортиментів від місця заготівлі до дороги, лісовозного автомобіля, складу або штабелювання.
У комплексі вони якісно та оперативно виконують найнебезпечніші роботи в лісовій галузі.
«Головне - навики. Не лише водіння. Адже необхідно як маневрувати на ділянці, так і правильно проводити навантаження, враховуючи всі моменти. Щодо безпеки та комфорту, то це однозначна перевага. Кабіна броньована, є кондиціонування, фізично робота взагалі не складна», - розповідає Дмитро Повх, оператор форвардера, який працює у філії «Дубенське лісове господарство».
«Один комплекс «харвестер плюс форвардер» може замінити до 24 працівників на лісосіці за традиційною технологією. Зважаючи на нестачу працівників у звʼязку мобілізацією, це зараз дає можливість філії забезпечити виконання основних завдань», - розповідає головний інженер філії «Дубенське лісове господарство» Олександр Вознюк.
Техніка не лише захищає робітників від шкідливих факторів, а й зменшує руйнування поверхневого цінного шару ґрунтів за рахунок рівномірного розподілення ваги заготівельних машин на трелювальному волоці, зберігає молоді насадження. Адже рух техніки відбувається паралельно лінії відводу ділянки.
Також зменшується кількість переїздів. Деревина, що звалюється, тут же на ділянці обрізується до потрібної довжини, розкряжовується на необхідні сортименти та складується за породами, сортами та розмірами на верхньому складі.
«Тут же, на місці, всі парубкові рештки перебивають на тріску. Таким чином вдається не лише зробити процес виробництва безвідходним, а й оперативно підготувати ділянку до відновлення», - розповідає провідний інженер з використання лісових ресурсів Поліського лісового офісу Григорій Новосад.
Зокрема площа 1 га у Крупецькому лісництві філії «Дубенське лісове господарство», розробку якої завершують у ці дні, запланована до відновлення вже восени 2023 року. Лісівники тут висадять маленькі сосни та сіянці листяних дерев.
Читайте також: Сосни поламані, як сірники: на Волині обстежують наслідки негоди.
