Курси НБУ $ 36.69 € 39.54
Нарешті Вірменія визнала безпекову залежність від росії стратегічною помилкою

Нікол Пашинян: «Одного разу ми просто прокинемося і побачимо, що росії тут немає».

Фото із сайту Youtube.com.

Нарешті Вірменія визнала безпекову залежність від росії стратегічною помилкою

Краще пізно, ніж ніколи

Прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян (на фото) заявив, що залежність країни у сфері безпеки від одного центру, яким була росія, виявилась стратегічною помилкою.

Про це Пашинян сказав у інтерв’ю La Repubblica, пише «Європейська правда».

«Архітектура безпеки Вірменії на 99,999% була пов’язана з росією, зокрема й у сфері придбання зброї та боєприпасів. Але сьогодні, коли росія потребує зброї та боєприпасів, зрозуміло, що навіть якби вона захотіла, рф не змогла б забезпечити потреби Вірменії у сфері безпеки. 

Цей приклад має показати нам, що у сфері безпеки залежність або прив»язка лише до одного центру сама по собі є стратегічною помилкою. І тільки після того, як ми постфактум скуштували гіркі плоди цієї помилки, ми робимо вельми непевні спроби диверсифікувати нашу політику у сфері безпеки», – сказав він в інтерв’ю.

Пашинян також заявив, що раніше «ми бачили ситуації, коли за один день, місяць або рік рф залишала і йшла з Південного Кавказу».  За його словами, є процеси, які призводять до думки, що «той самий сценарій може повторитися, що одного разу ми просто прокинемося і побачимо, що росії тут немає». 

Нагадаємо, останнім часом відносини між Вірменією та організацією ОДКБ, яку фактично контролює росія, суттєво охололи. Після війни за Нагірний Карабах у 2020 році ОДКБ так і не надала жодної практичної допомоги Єревану. Те ж сталось і після кількох обстрілів вірменської території з боку, як стверджується, Азербайджану.

На початку цього року Міноборони Вірменії повідомило ОДКБ, що Єреван не вважає за доцільне проводити у країні військові навчання організації. Потім Вірменія відмовилася від своєї квоти заступника генерального секретаря ОДКБ. У травні вірменський прем’єр Нікол Пашинян заявив, що вихід країни з ОДКБ не знятий з порядку денного.

Читайте також: «Головний розвідник України назвав російських генералів, які виступали проти війни з Україною».

Telegram Channel