Курси НБУ $ 38.42 € 41.72
Волинянин, якому у Ковелі пересадили донорське серце, уже мріє вийти на роботу

Пацієнт Борис Панасюк після операції 26 жовтня 2023 року.

Фото – «Суспільне Луцьк».

Волинянин, якому у Ковелі пересадили донорське серце, уже мріє вийти на роботу

«Мене вдома чекає жінка, дві дочки, дві онуки і внук – вся родина»

На донорське серце Борис Панасюк із Турійська очікував два місяці.

Стан волинянин, якому в Ковельському територіальному медоб’єднанні пересадили серце від донора, на другий день після операції, 26 жовтня, стабільний.

59-річний пацієнт отримує мінімальну медикаментозну підтримку, розповіла «Суспільному Луцьк» лікарка-кардіологиня Ольга Танська.

«Показники відповідають тому стану, який повинен бути на другій день після трансплантації. Пацієнт активний, їсть, п’є, все нормально», – сказала лікарка.

Сам Борис Панасюк розповів, що до операції почувався нікудишньо, а вже після самопочуття покращилося: «До операції відчував себе не дуже, а після операції відчуття стали набагато кращі. Мені краще зараз набагато, дякуючи нашим лікарям, дякуючи донору, їхній сім’ї».

Чоловік розповів, що живе в Турійську та працює машиністом автомобільного крана. Після реабілітації, говорить, планує повернутися до роботи.

«Мене вдома чекає жінка, дві дочки, дві онуки і внук – вся родина. Я думаю ми витримаємо і буде все добре», – каже волинянин.

На донорське серце Борис Панасюк очікував два місяці, перебуваючи в лікарні у критичному стані на допоміжному кровообігу, оскільки його власне серце загинуло, розповів завідувач кардіохірургічного центру медзакладу Володимир Танський.

Зі слів лікаря-трансплантолога, донором стала 44-річна переселенка з Луганської області, в якої констатували масивний крововилив у мозок, дозвіл на це дав її син, який зараз воює у лавах ЗСУ.

«Два місяці хворий перебував на цій машині, вона замінила йому власне серце. Борис Петрович поступив в край важкому стані, відлік ішов на тижні. Його кардіоміоцит як желе розтягнувся і не могло скорочуватись. Насосної функції серця майже не було», – каже лікар.

Через тиждень волинянина переведуть із реанімації у кардіохірургічне відділення, сказала лікарка-кардіологиня Ольга Танська, де він проходитиме подальшу реабілітацію. З її слів, після трансплантації серця кожен реципієнт отримує пожиттєву імуносупресивну терапію, що спрямована на профілактику відторгнення трансплантата.

Першу пересадку серця у Ковельської лікарні зробили 2019-го року.

Станом на 26 жовтня 2023 року в медзакладі провели всього 28 трансплантацій, пересадивши сім сердець та 21 нирку, зазначив генеральний директор Ковельського МТМО Валентин Вітер.

Наталія ВОСКРЕСЕНСЬКА.

Читайте також: «В обласному центрі Волині раптово помер чоловік, якого називали «Золотою людиною».

Telegram Channel