Курси НБУ $ 41.54 € 46.59
Блювала після кожної їжі: у Львові медики врятували жінку від голодної смерті

Операція тривала лише годину і на третій день після неї жінку виписали з лікарні.

Фото ВЗ.

Блювала після кожної їжі: у Львові медики врятували жінку від голодної смерті

Через м’язеву аномалію між стравоходом та шлунком пацієнтка роками не могла набрати вагу

Любов Прокопенко — із Черкас. Їй 31 рік, шість з яких вона намагалася з’ясувати, що у неї за недуга. Жінка буквально не могла їсти, адже після їжі вона починала блювати. Жодні обстеження не давали результату — тамтешні лікарі не могли визначити діагноз. Ба більше, жінку скеровували до психіатрів. Мовляв, вона собі щось надумала, пише ВЗ.

Та три роки тому медики таки з’ясували, що у пацієнтки ахалазія стравоходу — розлад моторики стравоходу, для якого характерна втрата перистальтики і неспроможність нижнього стравохідного сфінктера повністю розслаблятися у відповідь на ковтання. Але оперувати — не зважувались.

Останній рік став найважчим у житті Люби. Вона втратила 10 кілограмів. Адже абсолютно кожен прийом їжі провокував блювоту. Тому по всій Україні жінка шукала хірургів, які б її прооперували та повернули їй якість життя. Так вона потрапила у Центр хірургії Лікарні Святого Пантелеймона.

Тут спеціалісти провели додаткові обстеження та підтвердили діагноз — ахалазія стравоходу. Простими словами, стравохідний сфінктер замикався та не розтискався. У пацієнтки стравохід розширився до 6 сантиметрів, а місце звуження — сфінктер був 4 міліметри — це критично вузький отвір через яку їжа не може потрапити у шлунок. Якщо жінку не прооперувати та не відновити змогу харчуватись, в подальшому вона б могла померти.

Оперували жінку мініінвазивно. Технічно операція є складною та ювелірною. Під час втручання хірурги розсікли м’язи, які затиснули отвір між стравоходом і шлунком, та сформували манжету, аби вміст стравоходу міг вільно проходити до шлунка та не повертався назад. Операція тривала лише годину. І вже на третій день після втручання в доброму самопочутті пацієнтка поїхала додому. Вона не лише почала їсти, у неї з’явився апетит.

Як пояснив хірург Andriy Stasyshyn, єдиної причини, яке зумовлює розвиток ахалазії стравоходу — немає. Медики вважають, що таке анатомічні зміни можуть відбутися як в результаті порушення роботи нервових клітин стравоходу, так і через генетичну схильність, ускладнення інших захворювань.

Реклама Google

Telegram Channel