Курси НБУ $ 41.30 € 44.49
Як утеплитися та що запасти: чек-лист підготовки до зими від Locator.ua

Реклама.

Фото: locator.ua.

Як утеплитися та що запасти: чек-лист підготовки до зими від Locator.ua

Нам прогнозують довгу зиму з тривалими відключеннями електроенергії, але, як кажуть у світі, немає такої напасті, з якою би не впорався справжній українець –варто лише гарно підготуватися і продумати все до дрібниць, аби домівка була теплою та освітленою, необхідні запаси як їжі та води, медикаментів, так і зарядних приладів, були під рукою, а ще, звичайно, заздалегідь полагодити автівку на СТО в Києві, або будь-якому іншому місті України, що легко та швидко знайти на Локатор, аби залізний кінь був у відмінній формі, незалежно від зовнішніх обставин. Що обов’язково треба зробити до приходу зими – в нашому огляді.

Най буде світло!

Найперша задача – це забезпечити освітлення за умови відключення, для цього обираємо відносно недорогі та дієві засоби, які можна легко поновити. Наприклад, це:

  • Свічки

  • Гірлянди, що працюють від батарейок

  • Світлодіодні, або LED ліхтарі та лампи

Свічки, хоч і є найбільш традиційним способом освітлення, пожежонебезпечні, адже являють собою відкритий вогонь, тому нехай вони будуть про всяк випадок, але застосовуємо їх у разі гострої необхідності і тільки за умови можливості постійного нагляду за вогнем. І, якщо обирати свічки, то найкращим варіантом будуть воскові натуральні, адже вони не містять шкідливих домішок, на противагу парафіновим.

Щодо гірлянд, такий спосіб освітлення є економним і навіть додає настрою, подобається дітям, заспокоює, а ще легко поновлюється – варто лише замінити батарейку, про наявність яких у потрібній кількості, а також зарядного пристрою до них, краще заздалегідь.

Ліхтарі та лампи, як ручні, так і стаціонарні, механічні, LED та світлодіодні – мають бути обов’язково. В ідеалі мати ручний ліхтар на кожного члена сім’ї у зручному місці, щоб був завжди під рукою. Всі інші освітлювальні прилади можна знайти в різній ціновій категорії, різноманітному дизайнерському оформленні в тій формі, яка є найбільш зручною саме Вам.

Для зарядки гаджетів варто подумати про декілька надійних павербанків.

Що приготувати без світла

Їстівні запаси на зиму – то святе діло, але в нинішніх умовах варто піклуватися, щоб серед них були і ті, які не треба готувати, або ж приготування вимагало мінімум ресурсів. На допомогу прийдуть сухофрукти, горіхи, яблука, морква, твердий сир, солене сало, різноманітні снеки, і все, що ви любите, що може довго зберігатися. До цього переліку також варто додати крупи, адже деякі з них варити зовсім не обов’язково – варто лише залити кропом, чи холодною водою, і витримати впродовж певного часу. Також у даному відношенні знадобляться термоси з широким отвором, куди можна заздалегідь готувати кашу, залиту окропом.

І не забуваємо про запас їжі для тваринок.

Коли вдома тепло

Переохолодження несуть із собою не просто фізичний дискомфорт, а і проблеми зі здоров’ям, що можуть турбувати потім ще довгий час, тому обов’язково заздалегідь думаємо про джерело тепла на випадок відключення електроенергії.

Перше, про що варто подумати – це мінімізувати втрати тепла, тобто ущільнюємо вікна та двері, якщо є проблеми, то вирішуємо їх по можливості заздалегідь. Друге – подбати про теплий одяг та ковдри. І, нарешті, обігрівачі:

  • Безпечний дизельний чи бензиновий генератор

  • Газова горілка

  • Пічка – по можливості

І, головне, не втрачаймо сили духу, адже головне світло та тепло – те, яке ми маємо всередині, про нього варто дбати та ділитися з тими, хто поряд. Тримаймось!

Реклама Google

Telegram Channel