
Мер Ковеля поїхав до Німеччини
У Лейпцигу відкрилась німецько-українська конференція муніципальних партнерств
«Тут обговорюють роль місцевого самоврядування в Україні та допомогу і участь німецьких міст і громад у відбудові України.
Конференція проходить під патронатом президентів Німеччини та України – Франка-Вальтера Штайнмаєра та Володимира Зеленського, які привітали учасників (президент України – онлайн).
Найчастіше тут звучить слово «дякую!». За підтримку України – гуманітарну, цивільну і військову. На сьогодні маємо майже 190 муніципальних партнерств між німецькими та українськими містами і громадами. І такі горизонтальні зв'язки – надійна опора європейських цінностей. Запорука того, що у війні з російським агресором Україна не залишиться самотньою, без підтримки партнерів у Європі.
Ковель має великий досвід міжнародного партнерства, зокрема в Німеччині.
Тому на конференції працюю спільно з представниками наших німецьких міст-партнерів – Барзінгхаузена та Саарбрюкена. На контакті і наші партнери з Вальсроде.
Вже підписав контракт на поставку трьох пожежних машин, які для нашої громади передасть місто Саарбрюкен. На черзі – доставка в Ковель нової техніки для наших комунальних підприємств. Її ми отримаємо від німецького товариства міжнародної допомоги GIZ.
Що важливо?
З трибуни конференції прозвучало чітке запевнення в тому, що Німеччина не залишить Україну сам на сам з агресором і продовжить свою підтримку : як гуманітарну, так і військову.
Майбутнє України – в Європі, тому й гасло конференції – «Разом до Європи». А європейські цінності – це, в тому числі, сильне місцеве самоврядування. Тому Україні необхідні подальша децентралізація та розвиток міст. Сильні міста = Сильна держава!
Що цікаво?
Конференція відбувається в Лейпцигу - місті, де 34 роки тому відбулася мирна революція, яка зруйнувала Берлінський мур , що розділяв Східну і Західну Німеччину. Лейпциг є містом-партнером Києва вже 62 роки! Це найстаріше партнерство муніципалітетів! Тому тут – і мер Києва Віталій Кличко, і бургомістр Лейпцига Буркгард Юнґ.
Перед входом в конгресхол, де відбувається конференція, виставили понівечену «буханку» – машину «швидкої» яка працювала на фронті на Харківському напрямку.
Цей антураж для того, щоб тема війни в Україні не виходила з поля зору німців», – написав Ігор Чайка у фейсбуці.
Більше цікавих і найсвіжіших новин Волині шукайте на нашому телеграм-каналі Volyn Nova.
Читайте також: У Ковелі буде ярмарок сільськогосподарської продукції.
