Курси НБУ $ 36.67 € 39.50
Обережно сказ: в Україні значно зросла чисельність лисиць

Потрібне значне і термінове регулювання чисельності лисиці.

Фото ілюстративне / facebook.

Обережно сказ: в Україні значно зросла чисельність лисиць

На Вінниччині 5 листопада було проведено наймасштабніший у цьому році захід зі зменшення чисельності лисиці

Вінницька область однією з перших, хто почав проводити таку роботу, хоча ситуація зі сказом у цій області не найгірша. Тим часом місцева влада в деяких інших областях України, не застосовують жодних дій, щоб врегулювати катастрофічну ситуацію з чисельністю хижаків і сказом, який шириться країною.

Про це повідомляє Українське товариство мисливців і рибалок - УТМР.

Нагадаємо, що за останній рік чисельність лисиці різко зросла. За офіційною статистикою її кількість з 48 тис. голів (2021 р.) збільшилась до 220 тис. голів (2023 р.). У деяких районах країни, за інформацією користувачів мисливських угідь, щільність лисиці вже сягає 20 голів на 1 тисячу гектарів.

Державна надзвичайна протиепізоотична комісія ще 16 серпня ц.р. прийняла рішення посилити заходи профілактики щодо захворювання тварин на сказ. У цьому Рішенні було зазначено, що необхідно створити бригади з відстрілу лисиці червоної та зменшити її чисельність до встановлених науково-обґрунтованих норм (0,5–1 голова на 1000 га угідь), добутих лисиць продіагностувати на сказ, провести кампанію з пероральної імунізації диких хижаків та забезпечити відсутність диких тварин, зокрема лисиць, у населених пунктах. Адже руді хижачки почали вільно заходити у населені пункти. Особливо страждають мешканці, чиї садиби знаходяться на околицях, поряд із лісом, полем, лісосмугами, порожніми будинками.

Отже, 5 листопада 41 бригада вінницьких мисливців, отримавши відповідні дозволи, добула 101 лисицю, з них 98 особин вполювали мисливці – члени Вінницької обласної організації Українське товариство мисливців і рибалок - УТМР. Добуті лисиці були направлені до місцевих ветеринарних установ для проведення досліджень на наявність сказу.

«З початку року, в тому числі в результаті діагностичного відстрілу, до ветеринарних установ Вінниччини було доставлено 140 голів лисиці червоної. У 31-ї особини з них, тобто 22%, в лабораторіях було виявлено вірус сказу. Це дуже великий процент захворювання лисиці на сказ. І це враховуючи те, що в області нещодавно проводилась пероральна вакцинація м’ясоїдних диких хижаків. Висновок один – потрібне значне і термінове регулювання чисельності лисиці. Заперечувати цей факт можуть лише невігласи і ті, кому байдуже на здоров’я тварин і людини», – прокоментував ситуацію голова Вінницької обласної організації Українського товариства мисливців і рибалок Юрій Карвацький.

Читайте також: Волинян попередили про небезпеку в найближчі дні.

Telegram Channel