Курси НБУ $ 38.31 € 41.54
Ірина Геращенко про підозри керівництву Держспецзв’язку: ми застерігали від безконтрольного дерибану бюджетних коштів

Ірина Геращенко.

Фото Європейська солідарність.

Ірина Геращенко про підозри керівництву Держспецзв’язку: ми застерігали від безконтрольного дерибану бюджетних коштів

Співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко зауважила на своїй сторінці у Facebook, що підозра керівництву Служби Держспецзв’язку у розкраданні 62 млн грн оголошена після того, як більшість у Верховній Раді проголосувала за вилучення військового ПДФО з місцевих бюджетів і передачі половини цих коштів саме ДССЗЗІ

Геращенко нагадала, що «Європейська Солідарність», як і органи місцевого самоврядування по всій країні, були категорично проти цього рішення. А тепер з’ясувалося, що очільники Служби підозрюються у багатомільйонних розкраданнях.

«Шокована цією новиною! Керівництво Служби Держспецзвʼязку затримало НАБУ з підозрою на розкрадання 62 млн грн. Саме Держспецзвʼязку скандальним законом 10037 і в бюджеті на 2024 рік передаються кошти від військового ПДФО, начебто на закупівлю дронів. За це голосували «слуги», ОПЗЖ і «Голос». – нагадала депутатка.

«Коли Європейська Солідарність на зустрічі фракції з керівництвом Держспецзвʼязку запитало, в які саме підрозділи йдуть дрони, закуплені на мільярди гривень, ми не отримали відповіді, мовляв, вони тільки закупають, а розподіляє Генштаб», – пише Геращенко.

«Коли ми задали логічне питання, чому цим займається структура, яка навіть не є розпорядником бюджетних коштів, й коли при МО створена спеціальна агенція із закупівель, нам відповіли, що, мовляв, Держзвʼязок першими проявили ініціативу, хто першим встав, того і тапки, тому й закупають», – зазначає півголова фракції.

«Не було відповіді і на запитання, за якими критеріями і технічними характеристиками обираються ті 200 підприємств, в яких закупають БПЛА, й чому ж попри скарги на ефективність деяких українських дронів їх вперто купують. Всі ці питання «ЄС» задавала і в залі, поправками ми намагалися все це виправити. Ви памʼятаєте дискредитацію, влаштовану нам владою – мовляв, ми затягуємо такий важливий закон. Виявляється, «ЄС» була абсолютно права, коли застерігали від безконтрольного дерибану бюджетних коштів», – резюмує Ірина Геращенко.

Telegram Channel