Курси НБУ $ 38.16 € 41.26
Луцькі підземелля міністр назвав найстарішим укриттям в Україні

Не просто музей, а ще й укриття.

Фото Тимур Ткаченко.

Луцькі підземелля міністр назвав найстарішим укриттям в Україні

Захисна споруда-музей перебуває на балансі Волинського фахового коледжу Національного університету харчових технологій і повністю відповідає усім сучасним нормам

У  Луцьку за призначенням використовується укриття, побудоване у XIV сторіччі, на його реставрацію було витрачено 2,3 млн євро.

Про це повідомив у Facebook заступник міністра з питань стратегічних галузей промисловості Тимур Ткаченко. «У Луцьку є укриття, яке використовується за своїм прямим призначенням з 14 століття! Це найстаріша захисна споруда цивільного захисту в Україні з тих, де я був і які бачив», — зазначив Ткаченко.

 

 За його словами, захисна споруда-музей перебуває на балансі Волинського фахового коледжу Національного університету харчових технологій і повністю відповідає усім сучасним нормам.

Заступник міністра поінформував, що ремонтно-реставраційні роботи коштували 2,3 млн євро, кошти були надані на умовах співфінансування місцевим органом самоврядування та Програмою транскордонного співробітництва. В укритті в Окольному замку облаштована вентиляція, замінені інженерні мережі та освітлення, підсилені фундаменти частини оборонної стіни тощо.

 

 За словами заступника міністра, під час повітряної тривоги люди фактично перебувають у підземному музеї. В інший час тут проводять екскурсії.

Telegram Channel