Курси НБУ $ 38.35 € 41.56
На Волині вчили перевіряти якість молока

За результатами участі у симуляційному інспектуванні державні інспектори та уповноважені ветеринари отримали сертифікати.

Фото: facebook.com.

На Волині вчили перевіряти якість молока

У заході взяли участь 17 фахівці обласного та районного рівнів Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області

Наприкінці листопада 2023 року фахівці Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області за підтримки швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України» (далі – QFTP) провели симуляційне ризик-орієнтоване інспектування на потужностях господарства з виробництва молока ФГ «Перлина Турії» з метою поширення знань щодо останніх вимог законодавства в молочному секторі, необхідності впровадження програми контролю сирого молока та покращення практичних навичок фахівців регіонального рівня.

Про це повідомляє Управління агропромислового розвитку Волинської ОДА.

З метою теоретичної підготовки перед практичним етапом всі учасники пройшли курс дистанційного навчання «Ризик-орієнтоване інспектування операторів ринку молока і молочних продуктів», який був підготовлений за підтримки QFTP та розміщений на платформі Держпродспоживслужби.

Тренером для проведення симуляційного інспектування виступила головний спеціаліст відділу безпечності харчових продуктів та кормів управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області Катерина Коровіцька, яка брала участь у тренінгу тренера на тему «Ризик-орієнтоване інспектування операторів ринку молока і молочних продуктів» з 15 по 19 травня 2023 року у м. Вінниця, що був організований QFTP.

Під час заходу провідний лікар ветеринарної медицини Турійського відділу здійснення протиепізоотичних та лікувально-профілактичних заходів Ковельської районної державної лікарні ветеринарної медицини Сергій Пшонік, уповноважений на здійснення відбору зразків, продемонстрував процедуру відбору зразків відповідно до стандартної операційної процедури щодо відбору зразків сирого молока для визначення кількості соматичних клітин і загального бактеріологічного забруднення, а також оформлення акта відбору зразків сирого молока, його реєстрацію у інформаційно-комунікаційній системі Держпродспоживслужби «Молочний модуль» (далі - ММ) та надсилання до уповноваженої лабораторії через ММ.

За результатами участі у симуляційному інспектуванні державні інспектори та уповноважені ветеринари отримали сертифікати.

Проведення симуляційних інспектувань в кожній області підготовленими тренерами - це один із найважливіших етапів погодженої керівництвом Держпродспоживслужби концепції проведення регіональних тренінгів для фахівців Держпродспоживслужби та уповноважених ветеринарів щодо ризик-орієнтованого інспектування господарства з виробництва молока, що сприяє вдосконаленню національної системи контролю за безпечністю молока і молочних продуктів та наближенню до вимог ЄС. У наступному році QFTP продовжить підтримувати головні управління Держпродспоживслужби у проведенні аналогічних заходів.

Читайте також: У «Волиньобленерго» повідомили, чи будуть сьогодні вимикати світло в області.

Telegram Channel