Курси НБУ $ 39.60 € 42.28
Чим пахнуть «хвойди»: «Ми самі дозволили «Кварталу 95» так про нас жартувати»

«Дискримінаційний гумор»: навіть комісія з журналістської етики охарактеризувала такими словами жарт «Кварталу 95» про переселенку зі Скадовська.

Фотоскрін із сайту «1+1».

Чим пахнуть «хвойди»: «Ми самі дозволили «Кварталу 95» так про нас жартувати»

Аналізуючи останні десять років діяльності «Кварталу 95», схиляюся до думки, що ми самі дозволили «кварталівцям» жартувати так про нас. Роками толеруючи такий «жлобський гумор» про нас самих. Якийсь Стокгольмський синдром. Окремий вид збочення

«Квартальна» «культура», похідна від російського квк, схвалювалася владою. Запросити «95 квартал» на корпоратив було ознакою успішності.

У їхніх випусках українці були недолугими селянами, жебраками, історичні постаті і події нівелювалися. Історичні тагедії висміювалися як щось, про що смішно говорити, чого не було. «Синьйори Голодомори», «томоси-термоси», запорізькі козаки в бутафорських пристріляних шапках і шароварах... Україну малювали актрисою з порнофільмів, а студентів – активістів Майдану, в подальшому Героїв Майдану, – ілюстрували якимись диваками у светрах, яким непогано по приколу видати ебанітові палички аби побачити, чи буде струм у притостоянні із «беркутом»...

Настає грудень 2023. 10 років кривавій війні, якою російська федерація нищить все українське. Все. І цих панів теж. Студія «Квартал 95» випускає після двох років повномасштабної війни відео, в якому принижує в одному образі одночасно всіх українців на окупованих територіях. Бо вони, на їхню думку, недостатньо якісно говорять українською. «Квартал» демонструє переселенку зі Скадовська, міста, яке нині в окупації росіян, як тупу, неотесану панянку, яка промовляє «сіськадовська» (а ще – «у вас тут файно пахне хвойдою» [хвоєю], «пообісцяйте мене» [пообіцяйте мені], «цвірінькають сідниці» [синиці], «по двору бігають курви» [кури], «хазяйка нас борщем з пампушками ґвалтувала» [годувала]... – Ред.), а зал рже із цього. Українці в залі продовжують толерувати це приниження.

У листопаді 2022 стало відомо, що окупанти стратили 56-річну місцеву мешканку, медсестру Тетяну Мудренко. Стратили за вигук: «Скадовськ – це Україна».

Я не знаю, хто пише тексти кварталу. Але українці з теперішнього такого б не написали. Може вони, сценаристи «Кварталу», живуть в іншій реальності?

Настав час НЕ бути толерантними до цього. За що ми воюємо? Кого ми принижуємо? Себе? «Хто я?»– колись ставив питання президент. То може варто все ж знайти відповідь на це питання. І маргіналізувати тих, хто принижує нас?

Яніна СОКОЛОВА, тележурналістка, блогерка, засновниця фонду «Варто жити» та проєкту «Я, Ніна» на допомогу онкохворим.

Читайте також: Ще один ляп «Кварталу 95»: луцька співачка обурена спотворенням пісні її батька.

Telegram Channel