Курси НБУ $ 39.43 € 42.75
У Волинській області 404 аптеки є учасницями програми «Доступні ліки»

Наталія Гусак: «Ми готові забезпечити потреби всіх українців, яким необхідні ліки».

Фото: Фейсбук.

У Волинській області 404 аптеки є учасницями програми «Доступні ліки»

Сьогодні в обласному центрі із робочим візитом перебувала голова Національної служби здоров’я України Наталія Гусак

Зокрема, відбулась зустріч із представниками волинських медіа, де голова НСЗУ розповіла про реалізацію та розширення державної програми «Доступні ліки».

Про це інформує Волинська ОВА.

Одним із пріоритетів діяльності НСЗУ є інформування населення про те, що вони можуть отримати безкоштовні медикаменти в аптеках завдяки програмі державного відшкодування «Доступні ліки».

«Важливо, щоб кожен українець, який потребує ліків за програмою реімбурсації, знав про таку можливість та міг отримати ліки недалеко від дому. У 2023 року мешканцями Волині погашено 390 тисяч е-рецептів із 450 тисяч виписаних, тобто 86,7%. Це один з найвищих показників серед усіх областей, але все одно 13% рецептів залишились непогашеними», – відзначила голова НСЗУ Наталія Гусак.

На сьогодні у Волинській області 404 аптеки є учасницями програми «Доступні ліки». З них – 302 міські аптеки, 73 у селищах міського типу та 29 у селах.

«Попри воєнний стан, програма реімбурсації продовжує розширюватись. Загалом у переліку наразі понад 500 найменувань препаратів. Ми готові забезпечити потреби всіх українців, яким необхідні ліки. Проте, різниця між рівнем погашення рецептів у міській та сільській місцевості разюча. Дані свідчать, що велика кількість жителів сіл їздять у аптеки до більших міст за ліками, а частина мешканців не отримує ліки взагалі», – навела дані аналітики голова НСЗУ.

Наразі через програму «Доступні ліки» волиняни можуть отримати в аптеках медичні препарати (безоплатно або із частковою доплатою) від серцево-судинних захворювань, діабету 2-го типу, цукрового та нецукрового діабету, бронхіальної астми, епілепсії, розладів психіки та поведінки, хронічного обструктивного захворювання легенів, хвороби Паркінсона, імуносупресивні препарати, знеболювальні для паліативних хворих, а також тест-смужки для визначення рівня глюкози у крові.

Перелік аптечних закладів Волині, які відпускають медикаменти за програмою «Доступні ліки», можна переглянути за посиланням.

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Volyn Nova.

Читайте також: Для потреб оборони волиняни торік сплатили 700 мільйонів гривень військового збору, – волинські податківці.

Реклама Google

Telegram Channel