Курси НБУ $ 39.43 € 42.75
71-річна мешканка Львівщини поборола рак легень 4 стадії

Лікарка-онкологиня хіміотерапевтичного відділення Львівського онкоцентру Іванна Дуда з Ганною.

Фото – Львівський онкологічний регіональний лікувально-діагностичний центр.

71-річна мешканка Львівщини поборола рак легень 4 стадії

Онкологічне захворювання – не вирок

У Львові медики підтвердили ефективність експериментального лікування, яке допомогло 71-річній Ганні побороти рак легень 4 стадії. 

Діагноз жінці поставили у 2016 році, повідомляє «Українська правда. Життя» з посиланням на Львівський онкологічний регіональний лікувально-діагностичний центр

До медиків вона звернулася вісім років тому, коли відчула біль у грудній клітці. 

«Закололо під лопаткою – спершу не звертала на це уваги, але з кожним днем мені ставало гірше. Стан погіршувався навіть після того, коли мені прописали ліки. Вдруге я звернулася до лікаря, коли вже почали боліти груди», – розповідає жінка. 

Після обстеження жінку відправили до онкоцентру, де медики виявили онкологічне захворювання легень у четвертій стадії з метастазами в легені, плевру та кістки. 

«Пацієнтка мала сильний больовий синдром, приймала наркотичні препарати для знеболення і ми запропонували їй участь у клінічному дослідженні. Вона погодилась», – розповіла лікарка-онкологиня хіміотерапевтичного відділення Львівського онкоцентру Іванна Дуда.

За її словами, в рамках лікування Ганна отримувала шість циклів хіміотерапії в поєднанні з новим препаратом імунотерапії, який, на той момент, ще не був зареєстрований, а лише проходив клінічні дослідження. 

Імунотерапія допомагає власній імунній системі боротися з онкологічним захворюванням, каже лікарка. 

«Ракові клітини настільки маскуються, що наш організм не розпізнає їх, і тому не бореться з ними. Імунотерапія, так би мовити, знімає камуфляж з ракових клітин, організм бачить, що вони чужі, і починає боротися з раковими клітинами. Так імунна система не дає прогресувати хворобі», – розповідає Іванна Дуда. 

За словами медиків, завдяки лікуванню в Ганни зникли болі, а хвороба перестала прогресувати. 

Фармацевтична компанія, яка проводила дослідження, й надалі забезпечує жінці безкоштовну імунотерапію цими ліками. Для підтримки результату пані Ганні необхідно раз на три тижні отримувати імунотерапію.

«Я не вірила, що вийду з цього (онкологічного захворювання. – Ред.)», – каже Ганна.

Раніше ми повідомляли, що компанія Moderna розробила експериментальну вакцину, яка в поєднанні з імунотерапією Keytruda може знизити ризик смерті від раку шкіри або рецидиву.

Читайте також: На Волині 50-річний чоловік після своєї смерті продовжив життя 4 людям.

Реклама Google

Telegram Channel