Курси НБУ $ 39.92 € 43.31
Волинь атакує небезпечний шкідник

Америка́нський бі́лий мете́лик (Hyphantria cunea) — метелик родини Arctiidae, поліфаг, що пошкоджує понад 300 видів різних трав'янистих, кущових та деревних культур.

Фото із сайту fruit-inform.com.

Волинь атакує небезпечний шкідник

Уже заражено понад 60 тис. га

Причиною карантинного стану Волинської області є американський білий метелик.

Про це повідомили у Держпродспоживслужбі у Волинській області.

Вогнища американського білого метелика зареєстровані у 3 містах та 44 населених пунктах області, зокрема: Луцьк 4023,1717 га; Ковель 4730 га; Камінь-Каширський 1334,0794 га; смт. Стара Вижівка 1165,2483 га; смт. Маневичі 1473 га; на території Луцької (11561,4934 га) Боратинської ( 18781,13 га), Горохівської ( 215,7 га) та Рожищенської (1022,3 га) територіальних громад.

Протягом 2023 року обстеження проведено на площі понад 80 тис 309 га. З них, ревізія старих вогнищ становить 80 тис 266 га. Підтверджена наявність американського білого метелика на 60 тис. 266 га.

Гусениці шкідника повністю об’їдають листя на деревах, утворюють гнізда, обплітаючи гілки павутиною (характерна ознака). Окремі рослини гинуть, особливо при багаторазовому пошкодженні. Живлення гусениць відмічено більш як на 300 видах плодових і декоративних порід.

З метою забезпечення збалансованих та комплексних заходів обмеження чисельності американського білого метелика пріоритетне значення надається механічним, біологічним та хімічним методам, що застосовуються одночасно.

Агротехнічні та механічні заходи полягають у зборі та знищенні гусениць і кладок яєць.Ефективним є знищення (обрізка та спалювання) гнізд разом з гусеницями до періоду появи гусениць V віку, коли вони покидають гнізда і розповзаються по кроні всього дерева.

На заражених деревах видаляють мертву кору, стовбури дерев обмазують вапном. На присадибних ділянках необхідно застосовувати ловчі пояси з картону чи гофрованого паперу. Перед залялькуванням гусениць ці пояси знімають і спалюють.

Біологічні методи: застосування біопрепаратів.

Хімічні заходи полягають в обробці заселених шкідниками дерев, плодоносних та неплодоносних садів, ягідників, виноградників, декоративних насаджень, шовковиці препаратами, які входять до Переліку пестицидів та агрохімікатів,дозволених до використання в Україні.

Читайте також: На Поліссі з'явились вовки: люди переймаються за худобу й бояться за власні життя.

Реклама Google

Telegram Channel