Курси НБУ $ 40.12 € 43.49
 «Напалили», але не заплатили: скільком волинянам вимкнули світло

Зважайте!

Фото: glavcom.ua.

«Напалили», але не заплатили: скільком волинянам вимкнули світло

Станом на сьогодні, 8 лютого, більше ніж трьомстам волинянам відімкнули електрику через борги.

Всього ж в області є 18 тисяч споживачів, які мають заборгованість зі сплати за електропостачання. Це - майже удвічі більше, ніж було до початку повномасштабного вторгнення. Наразі енергетики продовжують формувати списки тих, кому доведеться відключити послугу.

Про це розповіла Суспільному.Луцьк  директорка товариства з обмеженою відповідальністю «Волиньелектрозбут» Оксана Гентіш.

Від початку повномасштабного вторгнення в Україні діяв мораторій на стягнення боргів. З 1 січня, говорить Оксана Гентіш, уряд дозволив відключати послугу електропостачання людям, які боргують за світло.

Поки діяв мораторій, 400 тисяч побутових клієнтів ТОВ «Волиньелектрозбут» сумарно заборгували 46 мільйонів гривень. Понад 15 мільйонів гривень становить борг тих, хто не платив довше, ніж три місяці, каже директорка.

Найсумліннішими платниками за електроенергію, зі слів Оксани Гентіш, є пенсіонери та люди, які отримують субсидії. Менші борги мають жителі сільської місцевості. Найбільше нині боргують споживачі у Луцьку, Ковелі та Нововолинську.

У списки боржників потрапляють ті люди, які не платять понад три місяці та боргують значні суми — на понад десятки тисяч гривень.

Якщо боржник має заборгованість, то за 10 робочих днів до дати відключення його про це попереджають. За п'ять робочих днів надходить повторне попередження, надсилають рекомендований лист на відділення пошти за адресою боржника.

Якщо людина не розраховується після двох попереджень, тоді їй відключають послугу.

- Вартість робіт з відключення та підключення — це додаткові витрати для споживачів. Якщо відключають на лічильнику — це вартує близько 700 гривень, а якщо відключають на опорі біля будинку — це понад 2 100 гривень, — зазначила Оксана Гентіш.

Станом на 8 лютого, 1 511 споживачів на Волині попереджені про відключення світла за борги, 543 із них — сплатили заборгованість до дня припинення електропостачання, а 303 споживачів — відключені від послуги.

Для тих споживачів, які не мають змоги заплатити за світло через поважну причину, існує послуга реструктуризації боргу. Кожен такий випадок розглядають індивідуально. 

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Volyn Nova.

Реклама Google

Telegram Channel