Курси НБУ $ 40.65 € 43.48
Скільки дітей з Волині, позбавлених батьківських прав, ще лишається в евакуації за кордоном

З початком повномасштабного вторгнення за кордон перемістились 8 дитячих будинків сімейного типу, 12 прийомних сімей та 370 дітей, що виховувались під опікою/піклуванням.

Фото: Ілюстративне.Фейсбук.

Скільки дітей з Волині, позбавлених батьківських прав, ще лишається в евакуації за кордоном

З початку повномасштабного вторгнення з Волині до Чехії та Польщі евакуювали сотню вихованців з 6 обласних закладів

Більшість дітей уже повернулись в Україну та через місяць після того були влаштовані в прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу у волинських громадах.

Про це поінформувала керівниця служби у справах дітей облдержадміністрації Алла Онищук.

Окрім того, з червня минулого року набули чинності законодавчі зміни, що дозволили влаштовувати в сім’ї дітей, які перебували за кордоном. В результаті проведеної роботи, з числа евакуйованих дітей 15 були усиновлені, 8 влаштовані у прийомні сім’ї, 5 взяті під опіку, трьох діток повернули у біологічні сім’ї (мами поновились у правах) та ще троє поступили на навчання в Україні після повернення.

«На сьогодні в евакуації у трьох закладах у нас лишається 38 дітей», – розповіла Алла Онищук. – Сподіваємось, що найближчим часом нам вдасться забрати повністю і їх».

З початком повномасштабного вторгнення за кордон перемістились 8 дитячих будинків сімейного типу, 12 прийомних сімей та 370 дітей, що виховувались під опікою/піклуванням. З них – 3 дитячі будинки сімейного типу (17 дітей), 3 прийомні сім’ї (8 дітей) та 67 дітей з опікунами/піклувальниками перебувають у евакуації і на даний час. Решта повернулись додому на Волинь.

Разом з тим, на Волинь переїхали і залишились на постійне проживання три родини з інших регіонів. 

«У ці сім’ї ми проводили додаткове влаштування дітей, теж з числа внутрішньо переміщених. На сьогодні у нас є восьмеро діток із маріупольського дитячого будинку сімейного типу і ми ведемо роботу зі знайомства цих дітей із кандидатами у прийомні батьки», – повідомила очільниця Служби у справах дітей ОДА.

Загалом на Волині 98 відсотків дітей виховуються у сім’ях, під опікою, у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу.

Фахове забезпечення та соціальну підтримку родинам у кризових ситуаціях в області надають спільно із фондами ЮНІСЕФ. Проводиться спеціальне навчання для кандидатів у прийомні батьки та усиновлювачів. Запроваджуються центри надання соціальних послуг у громадах. Залучаються спеціалісти для роботи із дітьми з інвалідністю.

«Важливо, щоб громади мали своїх підготовлених спеціалістів, які допоможуть і сім’ям, і дітям», – наголосила фахівець у справах дітей.

Осиротіння дітей, на жаль, процес постійний і війна в країні лише загострює цю тенденцію.

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Volyn Nova.

Реклама Google

Telegram Channel