Курси НБУ $ 40.45 € 43.23
Волинська лісівниця охороняє та доглядає бабусин ліс

Дівчина сьогодні патрулює лісові масиви на мотоциклі.

Фото: Фейсбук.

Волинська лісівниця охороняє та доглядає бабусин ліс

21-річна Тетяна Клямар уже 2 роки працює помічницею лісничого у філії «Любешівське лісомисливське господарство» ДП «Ліси України»

Її історія - гарний приклад, як дівчина або жінка має можливість обирати себе. Свою улюблену справу, свій стиль життя.

Про це розповідають у Поліському лісовому офісі.

Чому робота в лісі?

Тетяна каже, що це в них сімейне. Колись бабуся теж працювала в лісі. Так, звісно, не в таких умовах, не мала службового транспорту у розпорядженні. Багато було роботи фізично важкої, яку доводилося виконувати. Не мала планшета, телефона зі спеціальним програмуванням, які допомагають в усьому. Але навіть такі умови жінка приймала, тому що любила свою роботу. Бабуся працювала лісокультурницею - фактично створювала ліс, який зараз охороняє та доглядає Тетяна.

Дівчина сьогодні патрулює лісові масиви на мотоциклі. Каже, обʼїхати територію лісництва - ще те задоволення.

Однозначно не все в роботі лісівника романтика. Але всі труднощі перекриваються тими приємними моментами, що повʼязані з лісом.

«Коли маєш можливість спостерігати, як посаджені тобою маленькі сіянці піднімаються, ростуть, стають деревцями - радість і гордість. Приходить усвідомлення, що все не дарма, що ти робиш важливу справу. Тому що ліс у нашому краї неймовірно важливий», -

пояснює дівчина.

«Прикро, що не всі це розуміють. Доводиться мати неприємні розмови з лісопорушниками. А це дуже часто знайомі тобі люди з місцевих сіл. На мотоциклі їздити навчив тато, ще в дитинстві. Їжджу і на авто, коли потрібно», -

каже Тетяна.

Крім усього, в обовʼязки дівчини входить контролювати роботу майстрів лісу, які в підпорядкуванні.

Це теж нескладно, жартує Тетяна, бо всі у них в колективі люди не випадкові.

«Та й наші хлопці завжди підтримують. Нема такого, щоб я запитала поради, а мені відмовили. Так само і з допомогою, - зі щирою посмішкою зізнається Тетяна.

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Volyn Nova.

Реклама Google

Telegram Channel