Курси НБУ $ 40.45 € 43.23
Восьмий прозорий поліцейський офіс запрацював на Волині (Фото)

До кінця року в області планують обладнати ще три прозорих офіси.

Фото: Фейсбук.

Восьмий прозорий поліцейський офіс запрацював на Волині (Фото)

Від сьогодні система «Custody Records» запрацює і в Луцькому відділенні поліції №3

На відкриття чергового оновленого поліційного простору прибули керівники центрального апарату Національної поліції України, Голова Офісу Ради Європи в Україні Мачей Янчак з командою менеджерів проєкту Ради Європи «Посилення правоохоронних органів України під час війни та у повоєнний період», керівники регіональної влади, силових та судових відомств, представники омбудсмана, голови навколишніх територіальних громад.

Про це повідомляє Волинська обласна рада. 

Присутнім продемонстрували реальну ситуацію дій із затриманою особою: роз’яснення його прав, повідомлення рідних, виклик медиків і захисника, інтерв’ю підозрюваного з інспектором з прав людини, слідчі дії, а також умови перебування затриманого у відділку. Кожен крок і дія автоматично були зафіксовані камерами відеонагляду. Окрім того показали і зафіксовані приклади того, як підозрювані намагаються спровокувати правоохоронців і до яких маніпуляцій вдаються, аби звинуватити поліцейських у неправомірних діях.

Заступник очільника Нацполіції України Геннадій Федорюк зауважив, що відколи в Україні почали впроваджувати систему автоматичної фіксації усіх дій у поліційних відділках, у рази зменшилася кількість скарг на правоохоронців. «Інноваційний проєкт «Custody Records» уже працює у 95 підрозділах поліції. Цьогоріч плануємо відкрити ще щонайменше пів сотні таких», - запевнив він.

Начальник ГУ НП в області Юрій Крошко додав, що Волинь одна з перших приєдналася до новації: «Сьогодні ми відкрили вже 8-ий прозорий офіс, а до кінця року обладнаємо ще 3. Усе це слугує забезпеченню базових прав громадян, а також захисту поліцейських». Він також розповів, що вартість облаштування останнього проєкту перевищила 6 мільйонів гривень. З яких 1 млн грн профінансувала Національна поліція України, понад 4 млн – це кошти, спрямовані Боратинською, Торчинською, Підгайцівською та Городищенською тергромадами, ще майже мільйон гривень на закупівлю системи відеонагляду та оргтехніки забезпечила Рада Європи.

«Сьогодні я на власні очі побачив результат нашої підтримки української поліції. Вражає, наскільки ефективно система допомагає у захисті прав людини, а це пріоритет для Ради Європи. Ще важливіше, що проєкт активно впроваджується під час війни. Ми підтримуємо вас, ми готові робити більше», - запевнив керівник Офісу Ради Європи в Україні Мачей Янчак.

«Завдяки спільним зусиллям держави, громад і європейських партнерів ми отримали ще одне середовище, де гарантуватиметься захист базових прав, честі і гідності як громадян, так і правоохоронців. Я з гордістю можу констатувати, що Волинь є флагманом і у втіленні системи прозорих поліцейських офісів. У такий спосіб ми демонструємо, що сповідуємо європейські цінності і хочемо стати повноправними членами європейської сім’ї», - зазначив у своїй промові голова обласної ради Григорій Недопад.

Обмінятися думками з приводу побаченого, обговорити перспективи та можливі ризики учасники презентації мали змогу під час круглого столу, головною темою якого було дотримання стандартів прав людини у поліцейській діяльності в контексті функціонування системи «Custody Records».

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Volyn Nova.

Читайте також: На Волині відкрили сьомий «прозорий» поліцейський офіс.

Реклама Google

Telegram Channel