Курси НБУ $ 40.55 € 43.52
Що таке PLA пластик та де він використовується під час 3д друку

Реклама.

Фото: 3d.royal.co.ua.

Що таке PLA пластик та де він використовується під час 3д друку

PLA, або полілактидна кислота, є біорозкладним та біосумісним пластиком, що виробляється з відновлюваних ресурсів, таких як кукурудзяний крохмаль або цукрова тростина. Цей матеріал став одним з найпопулярніших у сфері 3D друку, завдяки своїм унікальним властивостям та легкості використання.

Властивості PLA пластику

PLA пластик має кілька ключових властивостей, які роблять його ідеальним для використання у 3D друку:

 • Біорозкладність: На відміну від багатьох інших пластиків, PLA може розкладатися в компостних умовах, що робить його більш екологічним варіантом.

 • Біосумісність: PLA є безпечним для контакту з харчовими продуктами, що дозволяє використовувати його для створення контейнерів для їжі, пакування та інших предметів, які контактують з харчами.

 • Низька усадка: Під час охолодження PLA показує низьку усадку, що зменшує ризик деформації друкованих моделей.

 • Легкість обробки: PLA може друкуватися при відносно низьких температурах, що зменшує енергоспоживання та знос обладнання.

Застосування PLA у 3D друку

Завдяки своїм властивостям, PLA знайшов широке застосування в різноманітних сферах, особливо в 3D друку:

 • Прототипування: PLA є ідеальним матеріалом для швидкого прототипування, дозволяючи дизайнерам і інженерам швидко створювати фізичні моделі своїх проектів для тестування та демонстрації.

 • Виробництво кінцевих продуктів: Від прикрас і аксесуарів до корисних предметів побуту та компонентів для електроніки – PLA використовується для створення широкого спектру кінцевих продуктів.

 • Освітні цілі: У школах та університетах PLA часто використовується для навчання студентів основам 3D моделювання та друку, а також для реалізації освітніх проектів.

 • Медицина: В медицині PLA може використовуватися для створення біорозкладних імплантатів, каркасів для тканинної інженерії та інших біомедичних застосувань.

Якщо ви вирішили використовувати PLA пластик для своїх 3D друкованих проектів, ось кілька порад, які допоможуть вам досягти кращих результатів:

 1. Оптимальні параметри друку: Для PLA рекомендована температура сопла зазвичай коливається від 180°C до 220°C. Температура платформи, якщо вона використовується, повинна бути в межах 20°C до 60°C. Оптимальні параметри можуть варіюватись в залежності від конкретного 3D принтера та марки PLA пластику.

 2. Зберігання PLA: Завдяки своїй біорозкладності, PLA може бути чутливим до вологи. Зберігайте його в сухому місці, можливо в герметичному контейнері з силікагелем, щоб мінімізувати поглинання вологи.

 3. Вентиляція: Попри те, що PLA вважається одним з найбезпечніших матеріалів для 3D друку з точки зору викидів, завжди забезпечуйте достатню вентиляцію в приміщенні під час друку, щоб уникнути накопичення будь-яких потенційно шкідливих випарів.

 4. Підготовка до друку: Перед друком переконайтеся, що друкована поверхня чиста та рівна. Використання клейового стіку або спеціальної 3D друкованої плівки може допомогти краще приклеїти перший шар і зменшити ризик відшарування.

 5. Післяобробка: PLA може бути легко оброблений після друку, включаючи шліфування, свердління та фарбування. Для гладкого фінішу можна використовувати акрилові фарби або спеціальні покриття для 3D друків.

 6. Експериментуйте з налаштуваннями: Не бійтеся експериментувати з різними налаштуваннями друку, щоб знайти ідеальні параметри для вашого конкретного проекту. Різні швидкості друку, температури та висоти шару можуть істотно вплинути на якість кінцевого продукту.

Висновок

PLA пластик займає особливе місце у світі 3D друку завдяки своїм екологічним властивостям, легкості використання та широкому спектру можливих застосувань. Він продовжує бути популярним вибором серед хобістів, дизайнерів, інженерів та дослідників, які цінують його за високу якість друку та мінімальний вплив на навколишнє середовище.

Реклама Google

Telegram Channel