Курси НБУ $ 39.67 € 42.50
У Волинській області вперше за останні 20 років зареєстрували випадок бруцельозу

За даними ВООЗ, в світі щорічно реєструється біля 500 тисяч нових випадків захворювання людей бруцельозом.

Інфографіка із сайту vsim.ua.

У Волинській області вперше за останні 20 років зареєстрували випадок бруцельозу

Це важке інфекційне захворювання, яке може передаватися людині від хворої тварини. При цьому захворюванні уражаються серце, суглоби та інші органи

Фахівці Волинського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України підтвердили бруцельоз у 60-річного мешканця Луцька. Востаннє захворювання реєстрували на Волині майже 20 років тому.

Про це повідомили на сторінці медзакладу.

За інформацією медиків, у січні 2024 року пацієнта почали непокоїти болі в суглобах, підвищення температури тіла, головний біль і запаморочення. Із такими симптомами він звернувся по медичну допомогу наприкінці лютого. Після всіх обстежень волинянину поставили діагноз – бруцельоз. Наразі він отримує відповідне лікування.

«Чоловік має дачний будинок, де утримує котів, собак та кролів. Фахівці центру в ході епідрозслідування встановили, що хворий систематично купував на ринку в незнайомих людей м’ясо, молоко та молочні продукти. Вживав їх без термічної обробки. Бруцельоз в області не реєстрували майже 20 років», – йдеться у повідомленні.

Що таке бруцельоз та як вберегтися від хвороби?

Це – інфекційне зооантропонозне (спільне для людей і тварин) захворювання, спричинене мікроорганізмами роду Brucella. Воно передається контактним шляхом від тварин-носіїв збудника (великої рогатої худоби, овець, кіз, свиней, кролів ), а також їх інфікованих продуктів або тканин.  Хвороба має здатність до хронічного рецидивного перебігу з переважним ураженням органів руху, нервової і сечостатевої систем організму.  Від однієї людини до іншої бруцельоз не передається.

Інфікування людини відбувається переважно аліментарним (через уживання заражених продуктів) шляхом, рідше – контактним або аерогенним.  В основному, при споживанні некип’яченого молока і сирих молочних продуктів, а також  сирого м’яса.

Симптоми бруцельозу дуже різноманітні. Найчастіше, хвороба починається гостро, з підвищення температури тіла до 39–40°С, супроводжується ознобом, рясним потовиділенням, слабкістю, болем у м’язах, збільшенням лімфатичних  вузлів, обмеженням рухливості суглобів.

Можливий також поступовий розвиток хвороби. Для нього характерна субфебрильна температура (37,1 – 38 °С), безсоння, зниження апетиту, головний біль і дратівливість, болючість у суглобах не різка.

Ці прояви то стихають, то повертаються упродовж 3–4 тижнів.

Поширені симптоми бруцельозу:

= порушення сну, головний біль;

= закреп;

= зниження (відсутність) апетиту;

= болі у м’язах та суглобах;

= загальна слабкість, депресія ;

= озноб та лихоманка;

= підвищене потовиділення , сухість у роті ;

= брадикардія.

Часто бруцельоз спричиняє алергічні захворювання – висипи, дерматити. Також потерпає опорно-рухова система (розвиваються артрити, синовіти, бурсити).

Ураження нервової системи проявляються невритами (наприклад, лицьового або слухового нерва), неврозами та ішіорадикулітами.

Внаслідок ураження сечостатевої системи у жінок відбувається розлад менструального циклу, може розвинутися ендометрит. Якщо жінка вагітна, може статися викидень. У чоловіків з боку сечостатевої системи розвиваються епідидиміти і орхіти.

Лікують бруцельоз, переважно, у стаціонарі.

Заходи профілактики:

= не вживайте сире молоко та молокопродукти;

= споживайте їжу лише відомого походження;

= споживайте м’ясо тільки після термічної обробки;

= не купуйте молочні та м’ясні продукти на стихійних ринках.

Читайте також: Під ранок над обласним центром Волині пролітала російська крилата ракета.

Реклама Google

Telegram Channel