Курси НБУ $ 40.55 € 43.45
Історія складних відносин між Китаєм та Тайванем

Реклама.

Фото: glavcom.ua.

Історія складних відносин між Китаєм та Тайванем

Відносини між Китайською Народною Республікою (КНР) і Тайванем є одними з найскладніших у світі. Їх коріння сягає часів громадянської війни в Китаї, яка закінчилася в 1949 році перемогою комуністів. Комуністична партія Китаю (КПК) встановила контроль над материковим Китаєм, а гоміньданівський уряд відступив на острів Тайвань.

З того часу КНР та Тайвань існують як дві окремі держави, але обидві претендують на те, щоб бути єдиним законним урядом Китаю. КНР вважає Тайвань своєю «відступницькою провінцією» і погрожує силою примусити його до об'єднання. Тайвань же відстоює свою незалежність і прагне до мирного співіснування з КНР.

Хронологія ключових подій

Новини Тайваню доводять, що насиченість подій між двома державами залишається завжди. Ось головні події, що призвели до нинішньої ситуації:

  • 1949: Комуністична партія Китаю перемагає в громадянській війні в Китаї. Гоміньданівський уряд відступає до Тайваню

  • 1950: Корейська війна. США розміщують свої війська на Тайвані, щоб запобігти вторгненню КНР

  • 1971: КНР замінює Тайвань як представника Китаю в Організації Об'єднаних Націй

  • 1979: США розривають дипломатичні відносини з Тайванем і встановлюють їх з КНР

  • 1987: Тайвань скасовує воєнний стан і розпочинає демократичні реформи

  • 1996: Перші прямі президентські вибори на Тайвані

  • 2008: Ма Ying-jeou, президент з Гоміньдану, стає першим лідером Тайваню, який зустрівся з лідером КНР Hu Jintao

  • 2016: Tsai Ing-wen, президентка Демократичної прогресивної партії, стає першою жінкою-президентом Тайваню

  • 2023: КНР посилює військову активність біля Тайваню

Сучасність

Відносини між КНР та Тайванем залишаються напруженими. КНР продовжує погрожувати силою примусити Тайвань до об'єднання. Тайвань же відстоює свою незалежність і прагне до мирного співіснування з китайцями. Слідкуй за новинами Китаю, не пропустіть найважливіші події, які можуть вплинути на весь світ.

Комуністична партія Китаю (КПК) прагне до об'єднання з Тайванем під владою КНР. КПК використовує різні методи для досягнення цієї мети, включаючи дипломатичний тиск, економічні санкції та військові погрози. 

У Тайвані думка щодо об'єднання з КНР розділена. Демократична прогресивна партія (ДПП), яка зараз перебуває при владі, відстоює незалежність Тайваню. Гоміньдан, опозиційна партія, більш схильна до ідеї об'єднання з КНР. США є ключовим союзником Тайваню. Американці постачають державі зброю та військову допомогу. Китайці розглядають такі відносини як втручання у свої внутрішні справи.

Питання відносин між КНР та Тайванем є одним з найважливіших питань у світі. Війна між КНР та Тайванем може призвести до дестабілізації всього регіону. Тому як ніколи важливо моніторити ситуацію в регіоні, завдяки правдивим і інформативним новинам нашого сайту. 

Реклама Google

Telegram Channel