Курси НБУ $ 40.30 € 43.76
У Луцьку комунальники наводять лад в парках і на клумбах

До кінця тижня озеленювачки підприємства "Парки та сквери" планують уквітчати більшу частину міських клумб.

Фото: suspilne.media.

У Луцьку комунальники наводять лад в парках і на клумбах

На початку квітня в Луцьку розпочалися роботи з озеленення

На клумбах міста прибирають і висаджують квіти, у парках — викошують траву та видаляють сухі дерева.

Про це Суспільному розповів керівник міського департаменту житлово-комунального господарства Микола Осіюк. З його слів, цього року на озеленення та догляд за газонами та парками з міського бюджету витратять понад 11 мільйонів гривень.

Роботи на міських клумбах розпочали з 8 квітня, а 10 квітня уже на підготовлені клумби приїхали із саджанцями квітів, розповіла майстриня комунального підприємства «Парки та сквери» Алла Можелюк.

Традиційно щороку висаджують віолу на 12 міських клумбах.

«Перший етап квіткового оформлення — це висадка віоли. Це не так багато і масово, як комусь здається. В межах тисяча квадратних метрів: пам’ятники, меморіальні комплекси, центральна частина міста. Це клумби, які в нас від «Перлини» до вулиці Шопена», — каже жінка.

Цього року для Луцька закупили віоли на понад 1,2 мільйона гривень. «Це не просто наша забаганка. Це та квітка, яка і спеку витримує, і шкідники її пошкоджують, і хворобами не подразнюється», — додала Алла Можелюк.

До кінця тижня озеленювачки підприємства «Парки та сквери» планують уквітчати більшу частину міських клумб.

Як приводять до ладу Центральний парк

У Центральному парку культури й відпочинку працівник «Парків і скверів» Михайло працював на садовому тракторі. Чоловік розповів: минулі роки траву косив ручним тримером, а цього року підприємство придбало косарку на колесах.

Косарку чоловік періодично зупиняє, оскільки, з його слів, в техніці застрягає трава. «Відчищаю траву, бо забивається, мокро ж трошки тут. Дощі були, то погано», — каже Михайло.

Скошену траву комунальники збирають і відвозять у Луцький зоопарк. Швидко об’їжджати гектари парку допомагає вантажний електроцикл, який також придбало комунальне підприємство у 2024 році, зазначив працівник Володимир.

«Хороша китайська машина. Їздить і в сніг, і в дощ. Дуже добре, що вона є. Електрична, екологічна. Підвезти квіти та підвезти кущі, які ми садимо і підвезти дерева, і позбирати все сміття, яке збираємо, зручно», — розповів комунальник.

Працівниця Оксана Волянюк змітає скошену траву з пішохідних доріжок, збирає сміття, висаджує квіти й кущі. Жінка розповіла: свою роботу любить і цінує за можливість наводити красу в місті.

«Ніхто мозги не виносить! Незалежна ні від чого, абсолютно. Сказали роботу зробити, роботу дали — роботу зробила! Спілкування, дуже багато людей, яких вже я знаю. Постійно дякують, що гарний парк», — розповіла жінка.

Водій трактора Олександр, який працює в парковій бригаді, вантажить скошену траву. Після косіння у Центральному парку, де 77 гектарів, разом з колегами їдуть на інші локації. За тиждень, говорить Олександр, нова трава виросте і підуть по колу.

«Потім на ГПЗ парк, потім біля другої лікарні, на 40-му парк, біля РАЦСу, ще проспект Волі взяли. Отако вистачає, по цілу шию!» — сказав працівник КП «Парки і сквери». 

У попередні роки на озеленення Луцька з бюджету витрачали від 15 до 17 мільйонів гривень, розповів директор департаменту ЖКГ Луцькради Микола Осіюк. Цьогоріч закладена сума менша, ніж витрачали до повномасштабної війни. 

«На сьогодні ми обмежені і в косінні, і в садінні квітів. Будемо старатися переходити на багаторічники, хоча їх також, якщо хто із жінок має клумби, то знає, що їх треба полоти, утримувати, поливати, доглядати, підсипати і так далі», — сказав посадовець. 

За виділені 11 мільйонів гривень, додав Микола Осіюк, підприємство «Парки та сквери» зобов’язане доглядати за міськими клумбами та зеленими зонами.

 

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Читайте також: У селі на Волині провели акцію з озеленення території біля місцевого клубу

Реклама Google

Telegram Channel