Курси НБУ $ 39.92 € 43.31
Чому на фронті «сіра зона» перетворилася на «зону смерті»

Український військовий із позивним «Улісс» стоїть поруч, коли його товариш по службі Денис готується до запуску розвідувального безпілотника в лютому в Донецькій області в Україні.

Фото – Еліс Мартінс для The Washington Post.

Чому на фронті «сіра зона» перетворилася на «зону смерті»

Безпілотники в українському небі паралізують бойові дії

У небі над лінією фронту в Україні патрулює багато безпілотників, які полюють за будь-якими ознаками руху, тому українські та російські війська майже не мають можливості пересуватися полем бою, не будучи поміченими та вбитими.

Про це повідомляє «Українська правда» з посиланням на Washington Post.

Деталі: Військові зазначають, що зростання кількості малих безпілотників в Україні перетворило територію по обидва боки нульової лінії, яку зазвичай називають «сірою зоною», на «зону смерті». Тобто, ті, хто наважується пересуватися вдень чи вночі під пильним оком ворожих безпілотників, одразу ж гинуть.

Журналісти пишуть, що дешеві безпілотники, розгорнуті в Україні, трансформували сучасну війну – і спочатку дали українським військам перевагу на полі бою.

Але росіяни швидко зорієнтувалися і почали масово виробляти власні безпілотники.

Експерти називають сучасний етап війни «бліцкригом війни безпілотників», і визнають, що це патова ситуація, оскільки якщо людина знаходиться на відритій місцевості – за нею одразу полюють.

«Насиченість дронами, багато з яких оснащені тепловізорами, звузила простір, де війська можуть безпечно пересуватися непоміченими, що призвело до великих втрат, а також в останні місяці значною мірою завадило жодній зі сторін здійснити серйозний прорив».

Читайте також: 12-річна Яна Степаненко на протезах взяла участь у Бостонському марафоні (Відео).

Реклама Google

Telegram Channel