Курси НБУ $ 40.40 € 43.97
Буданов розповів, як українські «кулібіни» знищили бомбардувальник ТУ-22М3 із відстані 308 кілометрів

«Інженери гарно попрацювали, повірте», – заявив керівник ГУР МО Кирило Буданов. ВІРИМО!!!

Фотоколаж із сайту rbc.ua.

Буданов розповів, як українські «кулібіни» знищили бомбардувальник ТУ-22М3 із відстані 308 кілометрів

«Зробили з нуля зі старих складових»

Ймовірно, йдеться про модернізований ЗРК С-200 радянського виробництва, який зняли з озброєння у 2013 році внаслідок діяльності в Україні російського агента Дмитра Саламатіна, який був в той час у нас міністром оборони. 

Вранці 19 квітня Сили оборони України вперше збили російський стратегічний бомбардувальник-ракетоносець Ту-22М3, який росіяни використовують для нанесення ударів по Україні крилатими ракетами Х-22.

Щоб знищити бомбардувальник Ту-22М3, довелося модернізувати ЗРК С-200 радянського виробництва. Фото із сайту opk.com.ua.
Щоб знищити бомбардувальник Ту-22М3, довелося модернізувати ЗРК С-200 радянського виробництва. Фото із сайту opk.com.ua.

 Представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов сказав, що літак було уражено тими ж засобами, що й літак далекого радіолокаційного стеження А-50 у лютому. Тоді ЗМІ, із посиланням на джерела у ГУР, повідомляли, що застосували радянський зенітно-ракетний комплекс С-200, інформує  zn.ua

ГУР МО продемонстували роботу бійців комплексу, який знищив Ту-22М3. Пізніше голова ГУР Кирило Буданов додав інформації про зброю з «довгими руками».

«Застосовуються різні системи. Цього разу ми застосували те, що ми зробили з нуля зі старих складових. Дещо модернізували. Інженери гарно попрацювали, повірте», – сказав Кирило Буданов в інтерв’ю, зазначивши, що літак був уражений на відстані 308 кілометрів. 

Що собою являє ЗРК С-200

= С-200 (SA-5 Gammon) – зенітний ракетний комплекс дальнього радіуса дії, розроблений у 1960-х роках в СРСР, після чого вдосконалювався до кінця 1980-х років:

= Комплекс був знятий з озброєння ЗСУ у 2013 році. 

= ЗРК призначався для боротьби з літаками, повітряними командними пунктами, постановниками перешкод та іншими пілотованими і безпілотними засобами повітряного нападу на висотах від 300 м до 40 км, що летять з швидкостями до 4300 км/год, на дальностях до 300 км. Комплекс здатен діяти за умов інтенсивної радіопротидії.

= Ураження повітряних цілей відбувається зенітними керованими ракетами, що мають чотири твердопаливних стартових двигуни (перший ступінь, прискорювач). 

= У С-200 застосоване напівактивне самонаведення ракет на ціль. Підсвічування цілі виконується радіолокатором підсвічування цілі, який, після виявлення цілі безперервно супроводжує ціль. 

= За даними радіолокатором підсвічування цілі, на неї наводяться голівки самонаведення, встановлені в носовій частині ракет. Автоматичний супровід цілі голівкою самонаведення за сигналами, відбитими від цілі, починається перед стартом ракети і триває в польоті. 

= Бойовою роботою ЗРК керують з автоматизованого командного пункту.

= Ракета має довжину 11 метрів і стартову масу 7,1 тонн.

= Швидкість польоту ракети: 700–1200 м/с (залежно від дальності).

Тактико-технічні характеристики радянського комплексу С-200:

= Максимальна висота ураження – 40 км,

= Мінімальна висота ураження – 300 м,

= Максимальна дальність ураження: великих дозвукових літаків – 300 км, винищувачів-бомбардувальників типу F-16 – 190 км, крилатих ракет типу ASALM – 60 км.

= Максимальна швидкість цілей – до 4300 км/год.

= Кількість одночасно обстрілюваних цілей п'ятиканальним полковим комплексом – до 5,

= Кількість ракет, що можуть водночас бути наведені на одну ціль – до 3,

= Час розгортання на підготовленій позиції – 24 год.,

= Час приведення в бойову готовність з режиму чергування – 1,5 хв.

= Час підготовки ракети до старту – 40 сек.

Починаючи з липня 2023 року росіяни почали заявляти що по їхніх наземних об'єктах у росії та на окупованих територіях України стали наноситися удари ракетами від ЗРК С-200 (Кримський міст, авіабаза в Ростовській області, Таганрог, Калузька область). 

Вороги заявляли, що україна модернізувала ЗРК С-200 й ракети до нього 5В28, яка у радянському виконанні мала дальність у 300 кілометрів. Україна офіційно про використання С-200 не повідомляла. 

Нагадаємо, що міноборони росії не визнає, що їхній бомбардувальник Ту-22М3 19 квітня був знищений українськими силами. В офіційному повідомленні ворога йдеться про «технічну несправність». 

У серпні 2023 року українські сили вперше цілком знищили стратегічний ядерний бомбардувальник Ту-22М3 у Новгородській області на аеродромі «Сольці». Пізніше супутникові знімки підтвердили, що ворог забрав з аеродрому бомбардувальники, які залишилися цілими. 

Читайте також: 50 українських дронів атакували 8 областей росії: уражені електропідстанції та НПЗ.

Реклама Google

Telegram Channel