Курси НБУ $ 40.45 € 43.23
Що робить на Волині легендарний «Дядя Гриша»

Волонтер Григорій Янченко і військовослужбовець Юрій Вовк.

Фото – Суспільне Луцьк.

Що робить на Волині легендарний «Дядя Гриша»

Почесний громадянин Херсона, волонтер Григорій Янченко, або більш відомий як «Дядя Гриша» 5 місяців їздить містами України та збирає пожертви для ЗСУ. В кожному місті – чоловік на кріслі колісному гостює орієнтовно тиждень. До 6 травня включно збирається перебувати у Луцьку.

Григорію Янченку – 76 років. «Суспільному» він розповів: активно волонтерити почав з 2014-го. За цей час, з його слів, зібрав майже 8 мільйонів гривень пожертв для допомоги війську. З них – 3,5 мільйони гривень за час повномасштабної війни.

Зібрав майже 8 мільйонів гривень пожертв для допомоги війську. З них – 3,5 мільйони гривень за час повномасштабної війни.

До Луцька чоловік приїхав потягом із Запоріжжя, де теж впродовж тижня збирав допомогу. Він вважає, що таким чином збір проходить швидше.

«Якщо ти перебуваєш в одному місті, то збір падає, падає з кожним місяцем. Тиждень часу в різних містах — це, і людям не встигає набридати, і я так збираю максимальну кількість донатів за це час», — розповідає Григорій Янченко

Каже, що принципово не озвучує, яку суму допомоги зібрав у різних містах, щоб нікого не образити. Додає: розуміє, що багато українців зараз віддають останнє для допомоги ЗСУ.

За зібрані гроші Григорій Янченко закриває запити військовослужбовців із різних бригад. Як правило, купує дрони, старлінки, генератори та медикаменти.

«Вони мені замовили, а я купую і телефоную військовим. Вони приїжджають і ми разом відвозимо до того підрозділу, який за мною приїхав. Мені приємно, що тут, у Луцьку мене впізнають», — каже дядя Гриша.

Багато перехожих у Луцьку залишають пожертви, вітаються, дякують та роблять із ним селфі, говорить Григорій. Розповідають, що бачили «Дядю Гришу» по телевізору або читали про нього в інтернеті.

Після Луцька – Григорій Янченко збирається їхати до Рівного, потім до Хмельницького і Запоріжжя, де формуватиме за зібрані гроші допомогу на фронт.

Читайте також: У чистий четвер Волинь вмивається у сльозах: на фронті загинули 4 наших земляків.

Реклама Google

Telegram Channel