Курси НБУ $ 40.45 € 43.23
У Міністерстві оборони роз’яснили, коли повістка вважається врученою

«Людина має особисто розписатися в повістці».

Фотоколаж із сайту rbc.ua.

У Міністерстві оборони роз’яснили, коли повістка вважається врученою

Речник МО розповів також про позбавлення права керування авто за неявку до ТЦК

Повістка вважається врученою, якщо її передано особисто громадянинові в руки.

Про це в ефірі телемарафону заявив речник Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін, інформує «Дзеркало тижня».

«Давайте працювати передусім з реальністю. Немає зараз такої норми, що повістку  кинули у поштову скриньку – і вона вже вважається врученою. На даний момент діє інша норма. Людина має особисто розписатися в повістці. І лише в цей момент вона вважається врученою», – пояснив представник МО.

Наразі, за його словами, процедура є такою. Якщо з'явиться постанова, яка регулюватиме цей процес іншим чином, встановлювати нові інші правила, тоді можна буде її коментувати.

Він також прокоментував передбачене законом обмеження права керування авто, зацитувавши передбачену законом чітку схему.

«Через п’ять днів після того, як людина, яка має з’явитися у ТЦК і СП, і ухиляється, видається вимога щодо виконання обов’язку військовозобов’язаного. Через десять днів, якщо вона ігнорує її, відбувається звернення до суду, і вже суд приймає рішення стосовно обмеження права керування транспортним засобом. Важливо пам’ятати, що це обмеження тимчасове. Якщо людина оновлює свої дані, то це обмеження скасовується», – наголосив він.

Щодо різного роду чуток про вилучення автівок, Лазуткін нагадав, що ця норма не є новою. Однак йдеться передусім про спецтранспорт. Легковики, за його словами, якщо і вилучаються, то це є поодинокі випадки.

Як відомо, 18 травня в Україні набирає чинності оновлений  Закон про мобілізацію. Після вступу в дію закону всім військовозобов’язаним необхідно упродовж 60 днів оновити свої дані у ТЦК. Це мають зробити усі військовозобов’язані, незважаючи на те, коли вони уточняли свої дані.

Уточнити дані можна буде через електронний кабінет, спеціальний застосунок, який запрацює з 18 травня, а також у ЦНАП чи ТЦК та СП.

За порушення правил військового обліку передбачено в особливий період передбачається штраф від 17 тисяч до 25 500 гривень.

Читайте також: «Слово путіна вільно звучить в Україні із ТИСЯЧ церков, які належать окупантам».

Реклама Google

Telegram Channel